کد خبر: 839500 A

با هدف تولید علم و توجه به حوزه معیشت؛

چهارمین مرکز رشد نوآوری و خلاقیت خراسان رضوی با نام شهید چمران در بردسکن افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فن آوری خراسان رضوی در مراسم افتتاح این مرکز گفت: مهم ترین اهداف مراکز رشد و علمی تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر  تولید علم و توجه به حوزه  معیشت و اقتصاد است و بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان یک سند راهبردی سرلوحه کار سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فن آوری است.  

محمود رضا کفاش با بیان اینکه از هر گونه طرح  نوآوری حمایت می کنیم گفت:از ابتدای امسال تاکنون از 25 طرح  حمایت و تسهیلات لازم برای ایجاد اشتغال به آنها پرداخت شده است.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فن آوری خراسان‌رضوی گفت: ظرف 8 سال اخیر 150 طرح  اختراعات فقط درحوزه بسیج علمی در سطح استان به ثبت رسیده است.

وی اظهارداشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هر دوره و زمانی به فراخور مقتضیات آن دوره اقدامات مناسبی را انجام داده است و در برهه کنونی انجام فعالیت هایی متناسب با اقتصاد مقاومتی و کسب و کارهای دانش بنیان جزو اولویت های سپاه است.

وی گفت: تا ۵۰ میلیون ریال به طرح های حائز شرایط لازم در استان، توسط بسیج تسهیلات ارایه می شودو اگر این طرح کشوری باشد و توانایی رفع نیازها در خارج استان را داشته باشد تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت خواهد شد.

وی افزود: سازمان بسیج علمی، پژوهشی در عرصه علمی به دنبال جریان سازی و گفتمان سازی علمی و مطالبه گری تخصصی است و ما به دنبال تولید علم نافع هستیم، علمی که در راستای کمک به جامعه و زندگی مردم و رفع مشکلات پیش رو باشد، علمی که به تولید محصول منتج شده و نوآوری داشته و ثروت ایجاد کند و نیروی انسانی متعهد و متخصص را تربیت کند.

وی تصریح کرد: اکنون در این سازمان چهار مرکز رشد تعریف شده است و این مراکز در حوزه های صنعت و حمل و نقل هوایی، الکترومکانیک، آب و کسب و کارهای اینترنتی مشغول فعالیت هستند.

کفاش یادآور شد: این سازمان از محصولی حمایت می‌کند که نوآور باشد و قابلیت تولید داشته باشد و به سمت تجاری سازی برود و اشتغال ایجاد کند.

وی عنوان کرد: براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری در افق ۱۴۰۴ کشور باید به سمت اقتصادهای دانش بنیان پیش برویم و تولید داخلی رونق گیرد و به همین دلیل سعی و تلاش ما براین است که بتوانیم با حمایت های خود از شرکت های دانش بنیان به رشد و پویایی کشور کمک کنیم.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فن آوری سپاه امام رضا(ع) اظهار کرد: حمایت از طرح هایی که نوآور و محصول محور و شرایط تجاری سازی  داشته باشند در اولویت این سازمان است و از ابتدای سال تاکنون ۲۵ طرح واجد شرایط بوده اند و مورد حمایت قرار گرفته اند.

وی به حمایت ها و تسهیلات  این سازمان از طرح های نوآور و محصول محور اشاره کرد و گفت: این حمایت ها در چند بخش مختلف صورت می گیرد.

وی ادامه داد: اولین بخش ارائه تسهیلات بلاعوض است و تا ۵۰ میلیون ریال به طرح های حائز شرایط لازم در استان، توسط بسیج تسهیلات ارایه می شود و اگر این طرح کشوری باشد و توانایی رفع نیازها در خارج استان را داشته باشد تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت خواهد شد.

وی همچنین گفت: تسهیلات قرض الحسنه تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال در سطح استان و ۵۰۰ میلیون ریال در سطح کشوری پرداخت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر حمایت های این سازمان از پژوهشگران و مخترعان، حمایت های معنوی است، یعنی ممکن است که برخی از مبتکران به فضا و امکانات خاصی برای تولید نیاز داشته باشند می توانیم شرایط استفاده این شخص از برخی از تجهیزات و امکاناتی که متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است را فراهم کرده تا او بتواند محصول خود را تولید کند.

در پایان  طرح های  مخترعین بردسکن در حوزه های مختلف به نمایش گذاشته شد.

اشتغال ثروت خراسان رضوی خلاقیت رشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر