کد خبر: 839422 A

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به ثبت بندرعباس به عنوان شهر خلاق در یونسکو، گفت: ثبت بندرعباس به عنوان شهر خلاق می‌تواند فتح البابی برای افتخارات آینده این شهر در عرصه بین الملل باشد‌.

به گزارش ایلنا از هرمزگان، سعید ناجی در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، بانوان و خانواده استان هرمزگان، با اشاره به طرح تبدیل بندرعباس به پایتخت کتابخوانی و ثبت آن در یونسکو، افزود: عنوان پایتخت کتابخوانی برای شهر بندرعباس، عنوانی است که نیاز به برنامه ریزی و تلاش دستگاه های متولی دارد.

وی اضافه کرد: برای رسیدن به شهری با عنوان پایتخت کتابخوانی باید ابتدا بتوان فرهنگ کتابخوانی را در شهر بندرعباس گسترش داد و این امر نیازمند اقدامات لازم و با برنامه در این زمینه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان،ادامه داد: برای ترویج کتابخوانی در جامعه باید بتوان مطالعه را به یک نیاز روزمره در زندگی افراد تبدیل کرد و برای رسیدن به این هدف باید دستگاه های متولی برنامه های موثر داشته باشند.

ناجی ابراز کرد: برای ترویج کتابخوانی علاوه بر تشویق مردم باید بتوان سلایق مختلف جامعه در عرصه کتاب و کتابخوانی را فراهم کرد و تا زمانی که این امر تحقق پیدا نکند نمی توان در عرصه ترویج کتابخوانی موفق شد.

وی خاطرنشان کرد: در  طرح تبدیل بندرعباس به پایتخت کتابخوانی می توان از تجربه  متولیان ثبت شهر خلاق استفاده کرد تا بتوان در رسیدن به هدف مورد نظر موفق تر گام برداشت.

پایتخت خانواده یونسکو هرمزگان برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر