کد خبر: 839397 A

محجوب در گفت‌وگو با ایلنا:

دبیر کل خانه کارگر با بیان اینکه طرح کمک معیشت دولت تازه آغاز شده و هنوز از مبانی آن چیزی نمی دانیم ،گفت: در حال تحقیق در این باره هستیم و باید مستندات دولت را دید تا بتوان درباره آن اظهارنظر کرد.

علیرضا محجوب روز چهارشنبه در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین  در پاسخ به این سئوال که تکلیف خیلی از  روستانشینان که وزارت کار از آنان خواسته یک گوشی همراه با شماره ایرانسل  بخرند که بتوانند کد را وارد کرده  تا بسته‌های حمایتی دولت به آنها تعلق بگیرد، درصورتی که خیلی از آنها حتی تلفن  ثابت هم ندارند ،چیست؟ افزود: این یک مطالبه است و حقیقتا ادعای  این کارگران روستایی  درست است  چون خیلی از آنها تلفن هم ندارند بنابراین  باید تدبیری برای این مشکل نیز  اندیشیده شود.

18 میلیون خانوار مشمول دریافت کمک معیشت دولت

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: مجموعه خانوارها اعم از بیمه‌شدگان بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگان آن، بازنشستگان کشوری و شاغلان آن، شاغلان لشکری و بازنشستگان آن و سایر صندوق‌های تامین اجتماعی دیگر به انضمام مشمولین بهزیستی و کمیته امداد و غیره باید مجموعه 18 میلیون نفر خانوار می‌شد که هر چه کم باشد نقص در کار است و باید رفع شود.

وی درباره نظر مجلس در مورد افراد نیازمند خاطرنشان کرد: از ابتدا این نقص وجود داشته و ملاک نیازمند برای دریافت بسته معیشتی معرفی از سوی بهزیستی و کمیته امداد بوده که دو دسته هستند؛ دسته‌ای مشمول مستمری می‌شوند و عده‌ای در نوبت صف بوده و مستمری دریافت نمی‌کنند که اعلام کردند نیازمند هستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا به دهک‌های بالا جامعه این بسته‌های کمک معیشتی شامل می‌شود، بیان کرد:  از 2 سال پیش که بحث بسته کمک معیشتی مطرح شد، اعلام  شد هرکسی احساس نیاز کند و خودش را به کمیته امداد و بهزیستی معرفی کند، قبول داریم.

بسته کمک معیشتی با موضوع ثروتمندان کاملا متفاوت است

محجوب افزود: روشن است که بسته کمک معیشتی با موضوع ثروتمندان که باید از شمول هدفمندی یارانه‌ها خارج شوند، کاملا متفاوت است.

وی ادامه داد: جامعه هدف بسته کمک معیشتی، مشخص بوده و اینکه برخی شاغلان و یا بازنشستگان تامین بیمه اجتماعی مطرح می‌کنند که این طرح مشمول آنها نشده، حرفشان درست است چرا که از جمله طبق تعریف مشخص از خانوارها، جزو خانوارهایی محسوب می‌شوند که بسته کمک معیشتی به آنان تعلق می‌گیرد.

این نماینده مجلس یادآور شد: مردم با مشکلات معیشتی مواجهند و نباید نمک بر زخم مردم پاشید.

 

خبرنگار: سید مصطفی جعفری

پیامک تامین اجتماعی دولت مردم تهران در مجلس مردم تهران در مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر