کد خبر: 839375 A

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی هرمزگان:

مدیرکل کار٬ تعاون و رفاه اجتماعی استان هرمزگان عنوان کرد: اتمام مسکن های مهر استان و حمایت از مشاغل کوچک محلی در اولویت برنامه های این سازمان قرار دارد.

به گزارش ایلنا، هادی ابراهیمی در نشست تخصصی مدیران تعاون کشور که با حضور معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: استان‌هرمزگان دارای دو هزار و 995 تعاونی فعال در 14 رشته همچون تعاونی‌های اعتبار، تعاونی های حمل و نقل و تعاونی های کشاورزی است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان با اشاره به نرخ رشد بالای تعاونی های استان هرمزگان، تصریح کرد: تعاونی های استان هرمزگان بیش از 3 درصد تعاونی های کل کشور را تشکیل می‌دهند و نسبت تعاونی‌های فعال به کل تعاونی‌های استان هرمزگان رقمی بالغ بر 46 درصد است. 

ابراهیمی با تاکید بر پیش‌بینی مرکز آمار در خصوص جمعیت استان هرمزگان در سال 98، بیان کرد: جمعیت استان هرمزگان در آخرین سرشماری صورت گرفته یک میلیون و 776 هزار نفر بوده که در سال‌های اخیر این رقم رشد قابل توجهی داشته است و در حال حاضر یک میلیون و 413 هزار نفر عضو تعاونی استان هستند. 

وی با اشاره به نرخ پراکندگی تعاونی های استان هرمزگان، گفت: بیشترین تعاونی های استان هرمزگان در شهرستان بندرعباس قرار دارد که موجب اشتغال بیش از 37 هزار نفر شده است و بیشترین تعاونی های استان مربوط به بخش کشاورزی است که تعداد آن به 771 تعاونی می رسد. 

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان افزود: بعد از تعاونی های کشاورزی، تعاونی های خدماتی با 665 تعاونی در رتبه دوم قرار دارند و لازم به ذکر است که بیش از 80 درصد آبزیان استان توسط اتحادیه های تعاونی های صیادی استان توزیع می شود. 

ابراهیمی با تاکید بر آمار قابل توجه اشتغال مستقیم ایجاد شده توسط تعاونی های استان هرمزگان، عنوان کرد: صد در صد حمل و نقل دریایی و جاده ای استان در بخش مسافربری و حمل بار توسط تعاونی های حمل و نقل انجام می شود. 

وی با اشاره به فعالیت‌های تعاون در بخش مسکن، اظهارکرد: 38 هزار واحد مسکن احداث شده است و چهار هزار پروژه در حال احداث در استان وجود دارد که پیشرفت آن 50 درصد بوده است و اتمام آن در دستور کار قرار دارد. 

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان با بیان مهمترین برنامه های پیش روی استان، تصریح کرد: اتمام و تعیین تکلیف مسکن های مهر استان هرمزگان در اولویت قرار دارد و همچنین تشکیل تعاونی های دانش بنیان و تعاونی های روستایی است. 

ابراهیمی با اشاره به ضرورت حمایت از مشاغل خرد، بیان کرد: از دیگر برنامه های پیش روی تعاون استان هرمزگان استمرار طرح تعاون، روستا و حمایت از مشاغل غیررسمی و کوچک در قالب شرکت های تعاونی در محلات و روستاها است.

اشتغال رفاه اجتماعی مسکن مسکن مهر هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر