کد خبر: 839263 A

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد خبر داد:

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد از اختصاص یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای مناسب سازی شهر یزد در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سپنتا نیکنام با اشاره به اینکه در بودجه شهرداری ردیف ویژه ای برای طرح‌های عمرانی شهرداری برای مناسب سازی محیط شهری اختصاص یافته اظهار داشت: یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای مناسب سازی شهر یزد در سال جاری تخصیص یافته که امید است بتوانیم شهر و کشور را به جایی برسانیم که شأنیت مردم است.

وی با بیان این که در حال حاضر ۱۰ نقطه گردشگری این شهر میراث جهانی برای استفاده معلولان مناسب سازی و در حال بهسازی هستند، افزود: امیدواریم با برگزاری جشنواره ملی معلولان، بیش از پیش زیرساخت های تبدیل شدن یزد به شهر دوستدار معلول در یزد فراهم شود..

نیکنام با بیان اینکه ماهانه ۱۷ میلیون تومان از سوی شورای اسلامی شهر یزد برای حمل و نقل معلولان پرداخت می شود، تاکید کرد: تحقق تمامی حقوق معلولان باید با همراهی و همدلی مسئولان انجام شود.

وی با اشاره به این که مشکلات شهری در زمینه مناسب‌سازی به عدم اجرای قوانین موجود در این حوزه مربوط است، عنوان کرد: یزد با وجود نقاط ضعف قابل توجهی که همچنان در حوزه شهری آن وجود دارد، جهش بزرگی را در سطح کشور در زمینه مناسب‌سازی داشته است.

نیکنام با اشاره به زمانبر بودن اجرای مناسب سازی در سطح شهر اظهار داشت: پیمانکاران ضوابط و استانداردها را رعایت کنند تا بتوانیم نقاط ضعف گذشته را اصلاح کنیم ضمن اینکه لازم است شهر برای معلولان ضایعه نخاعی آماده شود تا برای سایر معلولیت‌ها نیز قابل استفاده باشد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد با اشاره به ضرورت توجه شهر به اقلیت‌هایی مانند معلولان، تصریح کرد: معلولان را به عنوان اقلیت‌های جامعه باید به حداقل حقوقشان برسانیم و نیازهای این قشر را برآورده کنیم چرا که شهری که اقدامات آن منتج به زندانی و خانه نشینی معلولان می‌شود، شهری معلول است و مدیران آن بدون توجه به این قشر مدیرانی معلول هستند.

یزد معلولیت مناسب سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر