کد خبر: 839252 A

انتظار مهدی به ایلنا خبرداد:

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از فوت ۳ نفر بر اثر ابتلا به آنفلوانزا در استان خبر داد.

رسول انتظار مهدی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا ضمن تایید این مطلب، اظهار داشت: 3 نفر در استان آذربایجان غربی براثر آنفولانزا جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه بیماری آنفلوانزا سالیانه موجب ابتلای ۱۵ تا ۲۰ درصد جمعیت عمومی استان و کشور می‌شود، افزود: در منطقه مدیترانه شرقی از جمله کشور ما این بیماری ۴ تا ۶ هفته زودتر شروع شده و افزایش یافته است و متاسفانه در استان تاکنون ۳ نفر بدین علت فوت شده اند.
 
انتظار مهدی عنوان کرد: علایم بیماری آنفلوانزا با سرماخوردگی شباهت داشته، ولی تفاوت‌هایی دارد از جمله اینکه آنفلوانزا بصورت حاد شروع می‌شود، ولی سرماخوردگی تدریجی است. در آنفلوانزا سرفه، درد عضلانی و خستگی مفرط بسیار بیشتر از سرماخوردگی است.
 
 انتظار مهدی افزود: لازم است فرد خودمراقبتی انجام دهد یعنی هم مایعات بیشتری مصرف کند و هم استراحت کند. البته خودمراقبتی با خوددرمانی متفاوت است و از خوددرمانی باید اجتناب کرده و به پزشک مراجعه کنند و در صورتیکه پزشک نیاز به بستری شدن برای بیمار را دانست بیمار باید تمکین کند.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در ادامه گفت: با رعایت برخی اصول ساده بهداشتی مانند رعایت بهداشت فردی، شست و شوی مرتب دستها، خودداری از دست دادن و روبوسی کردن و دفع بهداشتی دستمال‌های استفاده شده می‌توان از این بیماری پیشگیری کرد.

آذربایجان غربی آنفلوانزا پزشک دانشگاه علوم پزشکی فوت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر