کد خبر: 839180 A

مدیرکل بهزیستی یزد:

مدیرکل بهزیستی استان یزد گفت: تغییر دیدگاه مسئولان لازمه حضور معلول در جامعه است و برگزاری جشنواره گردشگری معلولان در یزد ناشی از این تغییر نگاه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی محمد عطابخش اظهار داشت: برای این که بحث مناسب سازی نتیجه دهد و همه به این باور برسیم که مناسب سازی چیزی نیست که مختّص معلولان باشد، باید خود را به جای معلولان قرار دهیم.

مدیرکل بهزیستی استان یزد از اضافه شدن 15 اتوبوس مناسب سازی شده به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر یزد خبر داد و گفت: 4 دستگاه ون مناسب سازی شده نیز از سوی بهزیستی و شهرداری به انجمن ضایعه نخاعی استان جهت حمل و نقل معلولین در سطح شهر داده شده است.

وی با اشاره به ارزیابی مناسب سازی  550 مکان اداری استان توسط بهزیستی در جشنواره شهید رجایی گفت: این ارزیابی طی 3 سال گذشته در استان یزد انجام شده و تاکنون مناسب سازی 50 دستگاه در شهرستانهای استان و 50 دستگاه در مرکز استان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته که در مجموع 550 دستگاه را در بر می گیرد.

 عطابخش با بیان اینکه 53 درصد دستگاه‌های دولتی استان مناسب سازی شده است،  افزود: در حال حاضر یزد رتبه سوم مناسب سازی کشور را دارد.

وی با اشاره به جشنواره گردشگری معلولان در یزد گفت: در این جشنواره افراد دارای معلولیت سراسرکشور  در یزد حضور می یابند و از سویی برگزاری چنین برنامه هایی باعث می شود که سرمایه ماندگار در استان داشته باشیم.

وی با اشاره به مناسب سازی فضای شهری ویژه افراد دارای معلولیت بویژه معلولان ضایعه نخاعی گفت:  وقتی شهری برای معلولان ضایعه نخاعی مناسب سازی شده باشد قشر وسیعی از جامعه را در بر می‌گیرد.

 

یزد معلولین مناسب سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر