کد خبر: 839125 A

مدیرکل انتقال خون یزد:

مدیرکل انتقال خون یزد با اشاره به اینکه اهدای خون یک وظیفه انسانی برای نجات جان انسان ها است گفت: در حال حاضر به همه گروه های خونی نیاز داریم، اما گروه های خونی منفی بیشتر مورد نیاز است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نقی تقوایی در حاشیه اهدای خون گروه های کارمندی، با بیان این که بیشترین فراوانی گروه خونی به گروه های خونی o مثبت و b مثبت اختصاص دارد، اظهار داشت: خوشبختانه مردم در امر اهدای خون مشارکت خوبی دارند و ما به همه گروه های خونی هم نیازمندیم.

مدیرکل انتقال خون یزد اهدای خون را یک وظیفه انسانی برای نجات جان انسان‌ها عنوان و بیان کرد: از خون های اهدایی فرآورده‌های زیادی شامل پلاسما، پلاکت و گلبول قرمز تهیه می شود و در مواردی هم از پلاسما، فاکتورهای مختلفی استخراج می‌شود.

وی یادآور شد: اهدای خون برای افراد منفعت زیادی دارد به گونه ای که احتمال ابتلا به سرطان در اثر بالا بودن آهن خون بیشتر است بنابراین در افرادی که خون خود را اهدا می کنند علاوه بر کاهش خطر سرطان، سکته های قلبی و مغزی نیز کاهش می یابد.

تقوایی ادامه داد: افراد توجه داشته باشند که غلظت بالای خون مانع از کارکرد طبیعی سیستم قلبی و عروقی می شود و با اهدای خون می توانیم این سیستم را بهبود بخشیم.

وی در پایان با تقدیر از مشارکت در این امر خداپسندانه، گفت: امیدواریم همه افراد در این اقدام، مشارکتی جدی داشته باشند تا یکی از مشکلات بیماران رفع شود.

انتقال خون یزد گروه خونی O +
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر