کد خبر: 838883 A

وزیر بهداشت در پاسخ به ایلنا مطرح کرد:

وزیر بهداشت، درمان و پزشکی گفت: در زمینه دارو برای بیماران خاص و غیرخاص در کل کشور، کمبود عمده‌ دارو نداریم و اگر با کمبودی در بازار روبرو هستیم این امر دلایل دیگری دارد.

سعید ‌نمکی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین در پاسخ به این سئوال که با توجه به شدت گرفتن موج جدید تحریم‌ها کمبود دارو به ویژه برای بیماران خاص چه وضعیتی پیدا می‌کند و چه تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شده، اظهار کرد: برای بیماران خاص و غیرخاص در کل کشور، کمبود عمده ‌دارو وجود ندارد.

وی افزود: اگر هم در زمینه کمبود دارو در جایی مشکلی وجود دارد، یا مربوط به ساختار توزیع است و یا مربوط به بدهی برخی از بیمارستان‌های دانشگاهی است که از تامین اجتماعی طلب دارند.

وزیر بهداشت، درمان و پزشکی در زمینه میزان سوبسید دولت برای هر تخت بیمارستانی و فاصله داشتن این میزان با استانداردهای روز دنیا بیان کرد: با استانداردهای دنیا در پرداخت سوبسیدهای تخت بیمارستانی فاصله عمده‌ای نداریم و کمبود تخت بیمارستان هم بستگی به نوع توزیع دارد.

استاندارد بین‌المللی پزشکی را نباید در تخت بیمارستان ببینیم

‌نمکی اضافه کرد: با بهره‌برداری از 8 هزار و 100 تخت بیمارستانی طی امسال، این تعداد تخت به تعداد تخت‌های بیمارستانی کشور افزوده می‌شود.

وی در خصوص وضعیت کمبود تخت بیمارستانی در کشور و تدابیر لازم برای رفع این مشکل اذعان کرد: استاندارد بین‌المللی را نباید در تخت بیمارستان ببینیم چرا که هر کشوری مسائل و مشکلات خودش را دارد و باید استاندارد ملی داشته باشد.

این مقام مسئول اذعان کرد: متوسط کشوری تخت بیمارستانی حدود 1.6 تخت به ازای هر 1000 نفر است که خوشبختانه در حال رسیدن به این مرحله از استاندارد هستیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیرامون اینکه اخیرا بازداشت ۳ مدیر برکنار شده وزارت بهداشت به اتهام تخلفات مالی از سوی شما تایید شده و آخرین وضعیت رسیدگی به این پرونده‌ها چگونه است، از ارائه پاسخ خودداری کرد.

خبرنگار: سید مصطفی جعفری

بیمارستان دارو درمان دولت تحریم ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر