کد خبر: 838853 A

وزیر بهداشت در قزوین مطرح کرد:

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال برای نخستین‌بار در تاریخ کشور حدود 8 هزار و 100 تخت با اولویت مناطق محروم و شهرستان‌هایی که برخوردار نبودند، به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سعید نمکی در حاشیه سفر به استان قزوین در جمع خبرنگاران با اشاره به بدهی 10 هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت اظهار کرد: طی جلسه‌ای که این هفته و جلساتی که در هفته‌های گذشته برگزار شده، بخش عمده‌ای از بدهی سازمان تامین اجتماعی طی هفته‌ها و ماه‌های آینده به وزارت بهداشت پرداخت خواهد شد.

وی افزود: حدود 1000 پروژه آماده بهره‌برداری داریم که بیش از 30 هزار میلیارد تومان اعتبار برای این تعداد پروژه‌هزینه شده که بخش از اعتبار توسط خیران و بخشی دیگر توسط وزرات بهداشت تامین و تزریق شده است.

وزیر بهداشت و درمان و پزشکی ادامه داد: امسال برای نخستین بار در تاریخ کشور حدود 8 هزار و 100 تخت با اولویت مناطق محروم و شهرستانهایی که برخوردار نبودند، به بهره‌برداری می‌رسد.

اجرای طرح (هر خانه یک پایگاه سلامت) در 3 استان

نمکی اضافه کرد: 50 طرح بهداشتی، درمانی و خوابگاهی هم اوایل سال آینده در 3 استان افتتاح می‌شود.

وی به آغاز اجرای طرح (هر خانه یک پایگاه سلامت) در سه استان از امروز خاطرنشان کرد: تا آخر امسال این طرح بررسی و کاستی‌های آن مشخص می‌شود و پس از تمرین در ارتقای طرح (هر خانه یک پایگاه سلامت، این طرح از اوایل سال 99 در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

این مقام مسئول طرح (هر خانه یک پایگاه سلامت) را طرح بزرگ ملی و منحصر به جمهوری اسلای و برای نخستین بار در دنیا دانست و تصریح کرد: هدف کلی این طرح، اجتماعی کردن سلامت و تعریف سطح جدیدی از نظام ارائه خدمت و همکاری در ارائه خدمت از خانه‌ها و مراکز بهداشتی به خانواده‌ها و خانوارها است.

وزیر بهداشت، درمان و پزشکی افزود: این طرح عرصه جدیدی برای آموزش علوم پزشکی بوده چرا که امروز مولفه‌های اجتماعی موثر به ویژه به دلیل شیوع بیماری‌های غیرواگیر بر سلامت بسیار تاثیرگذارتر از گذشته هستند.

پیگیر مطالبات از سازمان برنامه و بودجه هستیم

ده‌نمکی مطرح کرد: یکی دیگر از اهداف طرح (هر خانه یک پایگاه سلامت) را می‌توان آشنایی دانشجویان علوم پزشکی در رشته‌های مختلف با مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت که یکی از جایگاه‌های آن خانواده و خانوار است، ذکر کرد.

وی در خصوص اجرای طرح پزشک خانواده توضیح داد: این طرح در طرح (هر خانه یک پایگاه سلامت) به عنوان لیدر و رهبری مجموعه عظیم خواهد بود و اجرای پزشک خانواده و سیستم ارجاع نیازمند شکل‌گیری پرونده‌ای الکترونیکی سلامت بود که بهار امسال توسط رئیس‌جمهور رونمایی و ریل‌گذاری شد و با سرعت اقدامات اجرای این طرح به پیش می‌رود.

این مسئول ادامه داد: تا این لحظه مشکل عمده‌ای در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در زمینه دارو، خدمت‌رسانی، کاهش پرداخت هزینه از بیمار، هزینه‌های جاری و غیره مشکلی نداریم گرچه کسری‌هایی داریم که به مطالبات بازمی‌گردد و پیگیر مطالبات از سازمان برنامه و بودجه هستیم.

پزشک خانواده درمان سازمان برنامه و بودجه وزیر بهداشت اجرای طرح پزشک خانواده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر