کد خبر: 838784 A

وزیر بهداشت تاکید کرد:

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هدف از اجرای طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" کاهش هزینه های درمانی برای مردم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سعید نمکی روز سه‌شنبه در آئین افتتاح طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" اظهار کرد: با اجرای این طرح در کشور که سرفصل جدیدی در ارائه خدمات بهداشتی درمانی و جامعه محور شدن آموزش پزشکی است، به دنبال افزایش سلامت شهروندان و کاهش هزینه های درمانی هستیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص اجرای طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" افزود: امیدواریم با جلب مشارکت مردم در راستای اجتماعی کردن نظام ارائه خدمات بهداشتی و درمانی گام‌های بلندی برداریم.

نمکی ادامه داد: طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" با محوریت سه اصل؛ ارتقای سلامت و پیشگیری، مراقبت از عوامل خطر و بیماری‌ها و بازتوانی و توانبخشی در گروه بیماران حاد و مزمن و به منظور عملیاتی کردن مراقبت در نظام ارائه خدمات در قالب سطح بندی اجرا می‌شود.

وی اعلام کرد: در حال حاضر این طرح در نخستین سال اجرای خود به طور آزمایشی در شهرهای محمدیه از توابع استان قزوین، کاشان از توابع استان اصفهان و سمنان اجرا می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: نحوه اجرای این طرح به این گونه است که از هر خانوار یک نفر به نمایندگی انتخاب و در سه بعد پیشگیری، درمان و کمک های اولیه به وی آموزش داده می‌شود.

 در طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت" که اکنون در محمدیه افتتاح شد، ۲۲۴ رابط سلامت دانشگاه علوم پزشکی قزوین به چهار هزار و ۶۱۱ سفیر سلامت که همان اعضای خانوارهای این شهر هستند آموزش خواهند داد.

دانشگاه علوم پزشکی درمان درمان و آموزش پزشکی سلامت کاهش هزینه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر