کد خبر: 838750 A

معاون‌ اداره کل دامپزشکی‌ قزوین‌ مطرح کرد:

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان قزوین نسبت به خرید تخم مرغ‌های محلی که به دلیل نقص در نطفه‌دار بودن توسط افراد سودجو عرضه می‌شود، هشدار جدی داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، یداله کلهر روز سه‌شنبه گفت: تخم مرغ‌هایی که به علت نقص در نطفه‌دار بودن برای جوجه کشی قابل استفاده نیستند توسط افراد سودجو خریداری شده که آنها را به عنوان تخم مرغ محلی به فروش می‌رسانند که شهروندان در این خصوص باید هوشیار باشند.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان قزوین بیان کرد: این تخم مرغ‌ها در صورت داشتن سلامت اولیه عمدتا مصرف صنعتی (صنایع غذایی) دارند و توزیع آنها در سطح مراکز عرضه ممنوع بوده و به لحاظ درجه سه بودن سطح کیفی، بسیار پایین تر از تخم مرغ خوراکی هستند.

کلهر یادآور شد: عده‌ای سودجو در سطح مراکز عرضه با سوء استفاده از رنگ قهوه‌ای این تخم مرغ‌ها، آن را به عنوان تخم‌مرغ محلی و با قیمت بالاتر عرضه می کنند.

این مسئول به متصدیان مراکز عرضه و عموم مردم توصیه کرد تا نسبت به تهیه و خرید تخم مرغ‌های دارای تاریخ تولید و انقضاء اقدام کنند.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان قزوین همچنین هشدار داد که در صورت مشاهده موارد غیر بهداشتی در این خصوص از طریق مراجع قضایی پیگیری لازم صورت می‌گیرد، چون عرضه تخم مرغ درجه سه مزارع پرورش طیور صنعتی تحت عنوان تخم مرغ محلی به نوعی تقلب محسوب می‌شود.

استان قزوین سلامت صنایع غذایی قهوه دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر