کد خبر: 838606 A

در دیدار استاندار هرمزگان با معتمدی مطرح شد؛

استاندار هرمزگان در دیدار با رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر بر پیگیری راه اندازی دانشکده مهندسی کشتی سازی در غرب بندرعباس و تولید قطعات شناورها تاکید شد.

به گزارش ایلنا از هرمزگان، فریدون همتی در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های متعدد هرمزگان در زمینه صنایع دریایی، خواستار توسعه فعالیت های دانشکده مهندسی کشتی سازی دانشگاه صنعتی امیر کبیر در هرمزگان شد.

فریدون همتی افزود: یکی از ظرفیت‌های مهمی که می‌توان بر روی آن متمرکز شد تولید قطعات شناورهاست و در این زمینه هرمزگان می‌تواند باتوجه به وجود مجتمع بزرگ کشتی سازی در غرب بندرعباس به قطب تولید این قطعات با استفاده از توانمندی متخصصان داخلی و فارغ التحصیلان دانشکده کشتی سازی تبدیل شود.

وی با تاکید بر لزوم تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه، خاطرنشان کرد: در راستای تقویت هرچه بیشتر این ارتباط و استفاده از ظرفیت‌های موجود، باید دانشکده مهندسی کشتی سازی در غرب بندرعباس و در کنار مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران راه اندازی شود.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: با پشتیبانی علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر می توان در راستای رونق هرچه بیشتر صنعت کشتی سازی و ایجاد اشتغال گسترده در این حوزه گام برداشت.

دکتر معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر نیز در این دیدار ضمن استقبال از پیشنهادات استاندار هرمزگان برای اجرای این طرح‌ها اعلام آمادگی کرد.

ایران رئیس دانشگاه کشتی هرمزگان صنایع دریایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر