کد خبر: 838458 A

لبافی مطرح کرد؛

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی گفت: طرح مثلت توسعه اقتصادی از نگاه خیرین اقتصادی، یک فرصت استثنایی است.

 به گزارش خبر نگار ایلنا از گناباد ،علی اکبر لبافی در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی که در فرمانداری شهرستان گناباد برگزار شد گفت: طرح مثلت توسعه اقتصادی از سوی  استاندار خراسان رضوی برای سه گروه هدف دولت ، صنعت و دانشگاه مطرح شد که اهداف توسعه و پیشرفت اقتصادی را با تغییر قوانین منطبق بر شرایط جامعه دنبال می کند.

وی ادامه داد:بعد از انقلاب اسلامی در ایران ، ما شاهد تجربیات متعدد در حوزه های گسترده بوده ایم و بر اساس این تجربیات سیر کلی در قالب رونق تولید را طی کرده ایم ولی  هدف نهایی آنچنان پر رنگ نبوده ومشارکتهای مردمی به صورت حداقل و کمترین همکاری از طرف مردم صورت گرفته است.

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان خراسان رضوی اذعان کرد: طرح مثلت توسعه اقتصادی برگرفته از نگاه خیرین اقتصادی ، یک فرصت استثنایی است که مسئولین با همکاری مردم برای نهادینه شدن فرهنگ کار آفرینی و اشتغال پایدار در سطح کشور باید مورد اهتمام و توجه قرار دهند.

وی تصریح کرد:در اجرای طرحهای کار آفرینی سه گروه همیشه دخیل هستند ، گروه اول مسئولان که با اجرای قوانین نه بر اساس نیاز مردم از بالا به پایین فعالیت خود را ارائه میدهند ، گروه دوم متقاضیان تسهیلات و مجریان طرحهای اقتصادی هستند و کار آفرینی انتفاعی را شکل میدهند و گروه سوم خیرین اقتصادی که ما در طرح مثلث اقتصادی به دنبال خیرین اقتصادی برای رفع نیاز استان در شهرستانها هستیم.

لبافی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از صد معین اقتصادی در سطح استان فعال است  و سعی در رفع نیاز جوامعی که کمتر موفق بوده اند با تلاش در جهت جذب اعتماد مشارکتهای مردمی در اخذ تسهیلات و اجرای طرحهای کارآفرینی ، اهداف کار و اشتغال پایدار ، هدایت کار ، نگهداری کار ، و ایجاد بازار را دنبال می کنند.

استان خراسان رضوی اقتصاد مقاومتی ایران توسعه و پیشرفت دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر