کد خبر: 838419 A

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین:

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین گفت: در حوزه درآمدهای شهرداری قزوین باید اصلاح بودجه برای سال آینده براساس واقعیت‌های موجود تنظیم شود.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، احد چگینی رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا در خصوص سیاست های کلی بودجه شهرداری قزوین افزود: با توجه به اینکه بودجه تراز درآمد و هزینه دارد، در صورت نیاز به اصلاح  باید در هر بخش درآمد و هزینه اصلاحی لحاظ شود.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین اظهار کرد: اگر در حال حاضر اصلاحاتی برای بخش هزینه های عمرانی در حال انجام است، نشانگر منطبق نبودن بودجه شهرداری با واقعیت و انحراف و حبابی بودن آن است.

چگینی بیان کرد: باید بسیاری از کدهای بودجه بازنگری شود؛ چراکه با وجود اختصاص 8 میلیارد تومان برای احداث مجتمع فرهنگی- ورزشی کارکنان شهرداری، این پروژه در لیست پروژه های عمرانی شهرداری وجود ندارد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس شهرداری باید نسبت به اصلاح منابع درآمدی اقدام کند و گزارش کاملی ارائه دهد تا مشخص شود چند درصد آن محقق شده است.

عضو شورای شهر قزوین در بخش دیگری از این جلسه، در خصوص بررسی لایحه افزایش اجاره بهای کیوسک های سطح شهر گفت: در این شرایط اقتصادی افزایش قیمت مناسب نیست؛ اما می توان برای حمایت از دکه دارانی که کار مطبوعاتی می کنند و حمایت از رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی، تخفیف 20 درصدی در اجاره بها را  قائل شد.

وی همچنین خواستار بازنگری در طرح واگذاری این کیوسک ها به مردم شد.

چگینی به موضوع حسابرسی در سیستم شهرداری اشاره کرد و با تأکید بر این مطلب که باید بر روند عملکردی شهرداری در حین اجرا نظارت داشته باشیم؛ گفت: به نظر بنده حسابرسی در سیستم شهرداری تاثیری در نظارت شورا ندارد؛ چراکه ضرورت دارد در حین اجرای پروژه ها نظارت و حسابرسی انجام شود نه اینکه بعد از دو سال که کار و هزینه انجام شده است، حسابرسی کنیم.

رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر قزوین خاطر نشان کرد: صدور سند بار شهری یا باربرگ به منظور حمایت از ساماندهی الکترونیکی حمل بار شهری تصویب شود.

 

 

بودجه درآمد رسانه شورای اسلامی شهر شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر