کد خبر: 838386 A

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین:

۸۵۰ کیلوگرم گوشت قرمز غیر استاندارد در استان قزوین کشف شد که از این میان ۴۰۰ کیلوگرم تاریخ مصرف گذشته بود.

به‌گزارش‌خبرنگار ایلنا در قزوین، رئیس اداره دامپزشکی‌شهرستان‌قزوین روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: گوشت‌های غیراستاندارد از دو واحد عرضه تولید محصولات دامی در شهرستان قزوین کشف و توقیف شده‌اند.

مهدی جلوخانی با بیان اینکه ۴۵۰ کیلوگرم از گوشت‌های مکشوفه به روش غیر اصولی در فریزر نگهداری شده بود، اظهار داشت: این مقدار گوشت قرمز در اطراف یکی از شهرک‌های قزوین کشف و فرد متخلف پس از تکمیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

وی اظهار داشت: گشت‌های بازرسی و نظارت دامپزشکی به صورت مستمر به بازدیدهای شبانه روزی از رستوران‌ها و مراکز عرضه اقدام کرده و با متخلفان در این حوزه به شدت برخورد می‌کنند.

جلوخانی به متصدیان مراکز عرضه فرآورده‌های دامی، رستوران‌ها، غذاپزی‌ها و آشپزخانه های مراکز آموزشی و درمانی تاکید کرد که فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کرده و در هنگام خرید گوشت قرمز، مرغ و ماهی، به موارد بهداشتی از جمله تاریخ تولید و انقضا توجه کنند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین خاطرنشان کرد: سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت گزارش‌های مردمی مرتبط با تخلفات دامپزشکی است.

استان قزوین استاندارد گوشت گوشت قرمز دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر