کد خبر: 838138 A

رئیس بنیاد مسکن آذربایجان شرقی خبر داد:

رئیس بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: خانوار‌های روستایی آذربایجان که در زلزله اخیر خسارت دیدند از امروز برای دریافت وام به ستاد بنیاد مسکن مراجعه کنند.

به گزارش ایلنا، علیرضا تابش گفت: خانوار‌های روستایی آذربایجان شرقی که در زلزله اخیر دچار خسارت شده‌اند، از امروز می‌توانند، برای دریافت وام بازسازی به نماینده بانک‌های عامل در شهر سراب و روستای صومعه علیای میانه در ستاد بنیاد مسکن مراجعه کنند.

تابش افزود: دولت ۲۱۷ میلیارد تومان وام بانکی و ۱۱۱ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض بانکی را مصوب کرده که به تائید بانک مرکزی رسیده و دستورات لازم به ۵ بانک عامل ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: وام مسکن روستایی تا سقف ۴۰ میلیون تومان با سود ۴ درصد، با دوره باز پرداخت ۱۵ ساله با وثیقه‌ها و سفته‌های زنجیره‌ای خواهد بود و وام‌های تعمیری، معیشتی و واحد‌های دام روستایی نیز بصورت جعاله با سود ۴ درصد و با بازپرداخت ۷ ساله است.

رئیس‌بنیاد مسکن با بیان اینکه مجموعا در مناطق زلزله زده میانه و سراب، ۳ هزار واحد اسکان روستایی و ۲ هزار واحد دامی مشمول دریافت این وام‌ها هستند، گفت: تنوع وام‌های در نظر گرفته شده برای ساخت و تامین معیشت هر واحد مسکونی روستایی، ۱۰۰ میلیون تومان برآورد شده است.

تابش از پایان اسکان موقت روستاییان در مناطق زلزله زده خبر داد و افزود: هم اکنون هزار و ۴۰ خانوار از کمک هزینه ۱۰ میلیون تومانی اجاره مسکن استفاده کرده اند، ۲۳۳ خانوار از اتاقک‌های ۱۲ متری و ۶۰ خانوار برای اسکان موقت خود از کانکس استفاده می‌کنند و کمک هزینه لازم برای اجاره بها برای یک هزار و ۶۶۷ خانوار نیز تا پایان هفته واریز خواهد شد.

وی با بیان اینکه مصالح لازم برای ساخت خانه‌های روستایی و واحد‌های دامی در منطقه تامین شده است گفت: ۴۰ هزار تن حواله فولاد آن هم ۱۰ درصد پایین‌تر از قیمت بورس روز و همچنین سیمان مورد نیاز تامین است و پیش بینی می‌شود کار ساخت ۳ هزار واحد مسکونی تا تیر ماه سال آینده تمام شود.

آذربایجان شرقی بانک مرکزی زلزله مسکن مناطق زلزله زده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر