کد خبر: 838132 A

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان خبر داد:

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان با بیان اینکه برخوردهای یگان حفاظت منابع شیلات هرمزگان با تعامل و حمایت‌های خوب دریابانی به صورت مشترک استمرار دارد، از تشدید برخوردهای یگان حفاظت منابع شیلات هرمزگان در ماه‌های اخیر خبر داد.

به گزارش ایلنا از هرمزگان، سرهنگ حسن آزادی با بیان اینکه استان هرمزگان دارای 22 بندر صیادی و موج شکن و 39 مرکز تخلیه صید است، تصریح کرد: این استان با برخورداری از چهار هزار و 500 فروند شناور صیادی و بالغ بر 31 هزار نفر صیاد، فعالیت های گسترده ای برای حفاظت از منافع صیادان و ذخایر آبزیان طلب می‌کند.

وی با بیان اینکه هرمزگان گسترده ترین استان ساحلی کشور است، افزود: مجموعه پایگاه‌های حفاظت منابع آبزیان استان هرمزگان شامل هفت پایگاه که در شهرستان‌های بندرعباس، بندرلنگه، جاسک، بندرکلاهی، قشم، ابوموسی، پارسیان واقع شده که مهمترین ماموریت پایگاه‌ها حفاظت از منابع و ذخایر آبزی آب‌های تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران اعم از آب‌های داخلی، مرزی و دریایی است.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان گفت: استمرار در فعالیت ها و وظایف این یگان در حالی صورت می پذیرد که با کمبود تجهیزات و امکانات و نیروی انسانی تشکیلاتی مواجه است.

وی وجود شناورهای بی هویت که سبب کسادی کسب و کار صیادان مجاز شده، ورود شناورهای صیادی غیرمجاز از استان‌های همجوار (بویژه استان های بوشهر و سیستان و بلوچستان) ، افزایش شناورهای غیر مجاز، خروج از مرز و عدم رعایت تعرضات مرزی شناور های صیادی و عدم اطلاع از عواقب آن و ...را از اهم تهدایدات صید و صیادی استان هرمزگان خواند.

 سرهنگ آزادی کشف هزار و 125  طاقه تور منوفلامن،77 دستگاه تور ترال قایق ، بالغ بر 100جفت تخته ترال ، توقف 120 فروند شناورغیرمجاز متخلف اعم از قایق ، لنج و کشتی و دستگیری بالغ بر 180 نفر متهم و معرفی85 مورد شناورهای متخلف به کمیسون تخلفات صیادی را از اهم اقدامات یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان در شش ماهه ابتدای سال 98 خواند.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان با اشاره به تشدید برخوردهای یگان در سراسر استان گفت : خوشبختانه در هفته اخیر  با اجرای طرح پاکسازی با اعزام گشت‌های مشترک در پایگاه‌های بندرعباس و قشم تنها در شهرستان خمیر بالغ بر 10 جفت تخته ترال مخرب و 10طاقه تور غیر مجاز کشف شده که این فعالیت نیروهای‌حفاظت منابع آبزیان شیلات قابل تقدیر و موجب رضایتمندی جامعه صیادی و مسئولان شیلات شهرستان مربوطه شده است.

وی با بیان اینکه تعامل و هماهنگی بین اداره کل شیلات ، فرماندهی محترم دریابانی و یگان حفاظت منابع آبزیان در وضعیت بسیار مطلوب و رضایت بخشی قرار دارد گفت: ایجاد صید پایدار و امن در کنار ایجاد ناامنی برای صید غیر مجاز و افراد سودجو از اهم فعالیت های یگان حفاظت منابع شیلات هرمزگان است.

 آزادی با تاکید بر اینکه صیادان زحمت کش  و به مراتب سخت کوش ، جامعه ای شریف را تشکیل می دهند که به یکی از حلال ترین روش ها کسب در آمد می کنند گفت : صیانت از حقوق صیادان ، آرامش ، امنیت و حفظ منابع در آمد زایی آنها برای امروز و آینده از افتخارات یگان حفاظت منابع آبزیان است که این یگان با تمام توان خود در مقابل سود جویان صید غیر مجاز می ایستد.

 وی افزود:  شماره تلفن ستاد یگان استان 33331434 آماده دریافت هرگونه اخبار و اطلاعات در راستای صید و صیادی و خدمات رفاهی به جامعه صیادی است.

جمهوری اسلامی ایران حقوق نیروی انسانی تخلفات هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر