کد خبر: 837957 A

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین خبر داد:

رئیس‌ستاد انتخابات استان قزوین گفت: تلاش می‌کنیم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سطح این استان ۱۰۰ درصد الکترونیکی برگزار شود تا میزان صحت، دقت و سرعت در فرایند جمع آوری و شمارش آرا افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، منوچهر حبیبی روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: ۹۶ درصد انتخابات گذشته در استان به صورت مکانیزه برگزار شده و مبنای ما این است که انتخابات آتی هم ۱۰۰ درصد به صورت الکترونیکی برگزار شود.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۸۷ درصد واجدان شرایط شرکت در انتخابات کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند و تلاش می‌کنیم تا در آستانه انتخابات، همه واجدان شرایط کارت ملی هوشمند را دریافت کنند.

این مسئول با بیان اینکه ستاد انتخابات استان از چهار ماه قبل فعالیت خود را آغاز کرده و مقدمات برگزاری انتخابات باشکوه فراهم شده است، گفت: تحرکات نامزدهای احتمالی، مدام رصد می‌شود و از سوی دیگر، تلاش می کنیم در این دوره از انتخابات، شعب سیار را به حداقل ممکن برسانیم.

حبیبی با بیان اینکه ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه ۱۰ آذر آغاز می‌شود و تا هفت روز کاری ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: داوطلبان با مراجعه به فرمانداری‌ها و وزارت کشور می‌توانند ثبت نام کنند.

وی با اشاره به اینکه افرادی که دارای مسئولیت دولتی هستند باید ۶ ماه قبل از ثبت نام یعنی تا قبل از ۱۶ خرداد از مسئولیت خود استعفا می‌دادند، تصریح کرد: تاکنون هفت نفر در استان در رده مدیرکل، معاون مدیرکل و عضو شورا، برای شرکت در انتخابات مجلس از مسئولیت خود استعفا داده اند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

استان قزوین انتخابات انتخابات مجلس مجلس شورای اسلامی وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر