کد خبر: 837955 A

در مجمع عالی بسیج آبیک صورت گرفت؛

در جلسه مجمع عالی بسیج شهرستان آبیک کلیات طرح سالانه افزایش نرخ اشتغال در این شهرستان به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، جلسه مجمع عالی بسیج شهرستان آبیک با حضور اعضای مجمع و قشرهای مختلف بسیج روز یکشنبه در سالن آمفی‌تئاتر شهید آوینی فرهنگسرای باران برگزار شد.

مسلم لطفی‌زاده فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک در این جلسه مهم‌ترین موضوعی که کشور با آن دست به گریبانگیر است را جنگ اقتصادی دانست و اظهار کرد: دشمن درصدد ضربه زدن به اساس نظام جمهوری است و با بهره‌گیری از تمام توان وارد این کارزار شده است.

وی افزود: در جنگ‌های سخت و جنگ‌هایی که از بیرون بر کشور تحمیل می‌شود با انسجام داخلی مواجه‌ایم و مردم متحدتر در یک صف واحد می‌ایستند.

این مسئول ادامه داد: اما در جنگ اقتصادی هر سفره، یک سنگر برای مقابله با دشمن محسوب می‌شود و مردم به دلیل اینکه به دنبال معیشت اولیه و رفاه هستند دچار سردرگمی بوده و متفرق می‌شوند.

همراه کردن مردم موجب رفع مشکلات اقتصادی می‌شود

فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک اضافه کرد: در شیوه سبک زندگی اگر مردم را درست همراه کنیم برخی مشکلات و معضلات اقتصادی قطع به یقین رفع می‌شود.

مسلم‌زاده خاطرنشان کرد: بخشی از فشارها و نابسامانی‌های موجود اقتصادی با برنامه‌ریزی‌هایی که مسئولان دارند، قابل رفع است.

وی بیان کرد: دشمن قسم خورده در کارزار جنگ اقتصادی توفیقاتی داشته که بخش عمده‌ای از نارسایی‌های اقتصادی ناشی از جنگ اقتصادی بوده و بخشی دیگر هم مربوط به کیفیت مدیریت داخلی است.

فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک ادامه داد: طی پنج سال اخیر، میلیاردها تومان تسهیلات اشتغالزایی به بسیجیان شهرستان آبیک اعطا شده و در زمینه اشتغال‌های خانگی هم به ویژه به روستائیان وام‌های قابل توجهی پرداخت شده است.

شناسایی بیش از 100 نخبه در آبیک

رضا پاریاب جانشین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک در این جلسه گفت: بیش از 100 نخبه در عرصه‌ها و رشته‌های مختلف در شهرستان آبیک شناسایی و ساماندهی شده‌اند که در قالب کارگروه‌های اقتصادی و زیربنایی، فرهنگی و اجتماعی، آموزش، تحقیقات و فناوری، حقوقی و قضایی و رسانه و فضای مجازی مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: در مجمع عالی بسیج شهرستان آبیک 5 کارگروه مذکور در زمینه مسائل و موضوعات این شهرستان به بحث و تبادل‌نظر پرداخته و راهکارهای لازم که قابلیت اجرایی دارند را ارائه می‌دهند.

این مسئول ادامه داد: در راستای توسعه اقتصادی طرحی از سوی کارگروه اقتصادی و زیربنایی سپاه ناحیه امام صادق (ع) تهیه و تدوین شده که کلیات آن امروز از سوی اعضای مجمع عالی بسیج به تصویب رسید و جزئیات آن هم پس از بررسی در کمیته تخصصی، به تصویب نهایی می‌رسد.

اشتغال بسیج تئاتر تحقیقات و فناوری نظام جمهوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر