کد خبر: 837928 A

معاون ترافیک شهرداری قزوین خبر داد:

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین از احداث ۵۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در سطح شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، وهاب میزانی با اعلام این خبر افزود: احداث مسیرهای دوچرخه بر اساس طرح جامع ترافیک شهر قزوین با جدیت پیگیری می‌شود تا زیرساخت لازم برای استفاده شهروندان علاقمند به دوچرخه در تمام معابر شهر فراهم شود.

وی اظهار داشت: طبق طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر قزوین و نظرات کارشناسان این حوزه، تا پایان سال ۱۴۰۰، ۷۰ کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری در شهر قزوین ایجاد خواهد شد.

میزانی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته هر ساله حداقل ۱۰ کیلومتر مسیر دوچرخه باید در معابر سطح شهر احداث شود تا در افق مشخص شده تمام معابر شهر از مسیر دوچرخه برخوردار باشد.

وی ادامه داد: وجود مسیرهای دوچرخه در تمام معابر سطح شهر موجب می شود شهروندان به استفاده از دوچرخه در ترددهای درون شهری ترغیب شده و به تبع آن شاهد کاهش بار ترافیکی معابر و آلودگی هوا باشیم.

این مسئول تاکید کرد: مجموعه مدیریت شهری با فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز در زمینه استفاده از دوچرخه می تواند گام بلندی در افزایش استفاده از دوچرخه در ترددهای درون شهری و به تبع آن کاهش مصرف سوخت، کاهش آلودگی هوا و بار ترافیکی معابر بردارد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین تصریح کرد: برای همین منظور سالانه دو میلیارد ریال برای احداث زیرساخت های مسیر دوچرخه سواری در شهر قزوین هزینه می شود .

میزانی خاطر نشان کرد: احداث مسیرهای دوچرخه از شمال شهر با جاده سلامت آغاز شده است و به ترتیب در تمام معابر سطح شهر مسیر دوچرخه احداث می‌شود که در برخی از مسیرها برای افزایش ایمنی تردد دوچرخه سواران از جدا کننده استفاده شده است.

آلودگی هوا ترافیک حمل و نقل و ترافیک شهرداری دوچرخه سواری شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر