کد خبر: 837904 A

فرماندار گناباد از پیشرفت 80 درصدی طرح‌های معین اقتصادی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از گناباد ،حامد قربانی در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی گفت:در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی تاکنون 16تفاهمنامه با مجموع سرمایه‌گذاری 7 هزار و 39 میلیون ریال  با معین‌های اقتصادی در گناباد  منعقد شده که با تحقق این طرح‌ها برای 1250 نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد : از جمله این طرح‌ها می‌توان به طرح‌های. توسعه آب ، توسعه و تولید شرکت‌های آراسیلیس الوند، فرآورده های دیرگداز، کارخانه برش سنگ، طرح توسعه تولید گوشت پرند و مواد پروتئینی، شرکت صنایع سیمین فام یکتا ، شرکت کاشی هستی برکت ، آجر پرسی، طرح گردشگری قنات قصبه و احداث کشتارگاه اشاره کرد که این طرح‌ها در زمان انعقاد تفاهمنامه 50 تا 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشتند و در حال حاضر با پیشرفت  75 تا 80% در حال اجرا هستند.

 فرماندار گناباد تصریح کرد: فرآیند احداث راه دسترسی فرودگاه گناباد که بیش از 30 سال است دچار مشکلاتی گشته با مشارکت مردم در حال اجراست و باند آن تکمیل و تجهیزات راداری آن خریداری و در حال نصب است و سالن آن در حال حاضر 64% درصد پیشرفت فیزیکی داشته که تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی ضمن تاکید بر وجود مشکلاتی از لحاظ ارائه تسهیلات بانکها و اجرای طرح‌های معین اقتصادی ضمن تاکید بر همکاری مسئولان گفت: طرح شرکت کاشی هستی برکت با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای 300 نفر در اوایل انعقاد پیشرفت 60% داشته است که متاسفانه به دلایل افزایش نرخ ارز و اشتباه ساختاری هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده و در حال حاضر با پیشنهاد سرمایه گذار بخش خصوصی و همکاری با کشور کره جنوبی امیدواریم در آینده نزدیک شاهد راه اندازی این پروژه عظیم و زیر ساختی در شهرستان گناباد باشیم.

اشتغال سرمایه گذاری فرماندار گوشت مواد پروتئینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر