کد خبر: 837596 A

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک گفت: پیگیر سه طرح عملیاتی در حوزه کتابخانه‌ها در شهرستان آبیک هستیم.

رمضان حیدری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: ساخت کتابخانه عمومی روستای قشلاق از توابع بخش مرکزی شهرستان آبیک در دو طبقه ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که شامل امور اداری، مخزن کتاب و سالن‌های مطالعه مجزا برای برادران و خواهران و غیره می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد کمیته‌ای در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای تایید طرح‌های در حال ساخت افزود: طرح اولیه کتابخانه عمومی در شهرک قدس شهر آبیک و روستای زیاران در کمیته نهاد کتابخانه‌های عمومی مطرح شده که منتظر تصویب هستیم و به محض تصویب، کار واگذاری و اعتبارات برای ساخت این دو کتابخانه‌ پیگیری می‌شود.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک ادامه داد: نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد جذب عضویت در کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک و همچنین ۲۰ درصد رشد منابع در این کتابخانه‌ها را داشته‌ایم.

حیدری اضافه کرد: اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک در استان قزوین رتبه برتر فرهنگی و رتبه برتر جذب منابع در کتابخانه‌ها را کسب کرده این در حالی است که  در جشنواره رضوی امسال نسبت به سال گذشته شاهد رشد سه برابری شرکت‌کنندگان در این شهرستان بوده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: در هفته کتاب به ادارات شهرستان آبیک ۲۰۰ جلد کتاب اهدا شد و حرکت کاروان هیاتهای ورزشی از سمت سالن ورزشی پیامبر اعظم (ص) به سمت کتابخانه‌ها با شعار (حال خوش خواندن، ورزش، مطالعه و سلامت روح و جسم) صورت گرفت.

این مسئول تصریح کرد: در هفته کتاب، فاز سه طرح تاکسی کتاب در محور هشتگرد_آبیک با مشارکت تاکسیرانی شهر آبیک برگزار شد.

حیدری اذعان کرد: با مشارکت دهیاری روستای چناسک از توابع بخش مرکزی شهرستان آبیک، کارهای اولیه راه اندازی کتابخانه مشارکتی در این روستا انجام شده و در یک فضای فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، این مهم تحقق می‌یابد.

 

استان قزوین رشد کتابخانه های عمومی پیامبر کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر