کد خبر: 837506 A

خدادادی به ایلنا خبر داد:

رئیس اداره تعاون روستایی تایباد گفت: طرح خرید تضمینی زعفران از 12 آبان ماه جاری همزمان با سراسر استان در این شهرستان آغاز و تاکنون بیش از پنج تن زعفران خشک از زعفرانکاران خریداری شده است.

باقر خدادادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار کرد: این طرح تا پایان آذرماه ادامه دارد و در این مدت روزانه بالغ بر ۵۰۰ کیلوگرم زعفران خشک در این شهرستان خریداری شده است.

وی افزود: طبق دستور العمل خرید زعفران در چهار گرید شامل زعفران سوپر نگین ۱۰۵ میلیون ریال، نگین ۹۵ میلیون ریال، پوشال مرغوب ۹۰ میلیون ریال و زعفران پوشال ۸۲ میلیون ریال تعیین که پس از انجام آزمایش‌های مربوطه از کشاورز خریداری می‌شود.

خدادادی این اقدام را در راستای حمایت از کشاورزان اعلام و بیان کرد: با این اقدام رضایتمندی زعفرانکاران ارتقا یافته و خرید زعفران نیز با 30 درصد افزایش همراه است. همچنین به دلیل مراجعات بالای کشاورزان مرکز خرید تضمینی باخرز از تایباد جدا شده و به صورت مستقل عمل می‌کند.

وی مطرح کرد: سال گذشته هفت تن زعفران خشک از کشاورزان خریداری شد و پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از ۱۰ تن از این محصول از زعفرانکاران این شهرستان خریداری شود.

تایباد ۶ هزار و ۸۵۰ هکتار سطح زیرکشت زعفران دارد و سالانه بیش از ۲۰ تن زعفران در این شهرستان تولید می‌شود.

زعفران تن کشاورزان خریداری تایباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر