کد خبر: 836993 A

رئیس اتحادیه میوه و سبزی استان خبر داد:

رئیس اتحادیه میوه و سبزی استان قزوین گفت: قیمت گوجه فرنگی در بازار قزوین به شکل بی سابقه‌ای افزایش یافته که دلیل اصلی آن بارندگی‌های اخیر در مناطق گرمسیری و جنوب استان فارس بوده است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا در قزوین، حبیب الله صادقی پور یا اعلام این خبر افزود: هم اینک هر کیلو گوجه فرنگی در بازار قزوین از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تا ۱۲ هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی اضافه کرد: البته بخشی از این افزایش قیمت به اصلاح قیمت‌ بنزین و افزایش کرایه‌های حمل بار باز می‌گردد که باید نظارت‌های بیشتری در این حوزه برای جلوگیری از افزایش کرایه‌ها صورت گیرد.

این مسئول گفت: یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت گوجه فرنگی، بارندگی‌های دو هفته اخیر در استان قزوین است که کل محصول گوجه فرنگی قزوین را از میان برد و حتی فرصت چیدن گوجه‌های سبز را نیز از کشاورزان گرفت.

وی اضافه کرد: این افزایش قیمت گوجه فرنگی در حالی در استان صورت گرفته که قیمت هر کیلو در بازار قزوین طی ماه گذشته بین ۲ تا چهار هزار تومان بوده است.

پیش از این رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و معاون بازرسی و نظارت این سازمان گفته بودند هرگونه افزایش قیمت اجناس در بازار به بهانه افزایش قیمت بنزین غیر قانونی است و متخلفان به مراجع ذی صلاح قضایی و تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.

۲۲۰ واحد توزیع میوه و سبزی دارای مجوز در قزوین مشغول فعالیت هستند.

استان فارس استان قزوین بنزین گوجه فرنگی میوه و سبزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر