کد خبر: 836918 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان:

در سال جاری ۲۸ دوره آموزش فنی و حرفه ای برای کشاورزان استان قزوین برگزار شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، فاطمه خمسه در دیدار با حجت الله امینی مدیر کل فنی و حرفه ای استان قزوین گفت: این دوره های آموزشی با حضور ۹۶۱ نفر از بهره برداران در قالب ۲۳۳۶ نفر روز در زیر بخش های دام و طیور ، زراعت ، باغبانی ، آبزیان و صنایع تبدیلی و تکمیلی اجرا شده است .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار کرد: اساس آموزش و مهارت فنی و حرفه‌ای در جهاد کشاورزی تکیه بر آموزش در بخش ترویج است و آموزش‌های مهارتی از طریق ترویج به کشاورزان و بهره برداران انتقال داده می شود.

خمسه ادامه داد: دوره‌هایی که برای کشاورزان برگزار می‌شود با هدف انتقال و ترویج یافته های کشاورزی است، تفاهم نامه هایی در زمینه آموزش و انتقال این یافته ها با اداره کل فنی و حرفه ای داشته ایم که امیدواریم این روند ادامه یابد.

به گفته وی، استفاده از پهباد و فن آوری های جدید در امر رصد و مبارزه با آفات و بیماری ها ضروری است و کشاورزان می توانند در اراضی یکپارچه و کشت و صنعت های بزرگ از پهپاد در امر مبارزه با آفات و بیماری ها و سایر موارد دیگر استفاده کنند.

این مسئول تاکید کرد: با برگزاری دوره های آموزشی می توان کشاورزان را با استفاده و بکارگیری از فن آوری های جدید سوق داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: ایجاد و راه اندازی سامانه سابک در زمینه آموزش ترویجی و فنی و حرفه ای از دیگر اقدامات جهادکشاورزی است و این طرح به منظور ارتقای مهارت و دانش و صدور گواهینامه آموزش های مهارتی راه اندازی شده است .

حجت الله امینی مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان قزوین نیز در این دیدار گفت : استان قزوین با برخورداری از نیروی انسانی توانمند و زیرساخت های مناسب می تواند نماد مهارت های فنی و حرفه ای کشور شود.

امینی افزود: استان قزوین شرایط مستعدی در بخش کشاورزی دارد بنابراین باید استانداردهای شغلی و آموزشی لازم در این بخش به بهره برداران ارائه شود.

استان قزوین دارای ۸۰ هزار بهره بردار بخش  کشاورزی است.

استان قزوین بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان فنی و حرفه ای کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر