کد خبر: 836882 A

مدیرکل میراث‌فرهنگی همدان خبرداد:

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان از صدور ۴۸ مجوز اقامتگاه بومگردی، هتل و مهمانپذیر در این استان خبرداد.

به گزارش ایلنا، علی مالمیر در همایش نقش رویداد‌های بین‌المللی در توسعه گردشگری گفت: بر اساس آمار‌ها میزبانی این استان از همایش‌های بین‌المللی مختلف، میزان گردشگری را در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین توسعه داده است.
 
وی بیان کرد: همدان هم باید همچون اصفهان برنامه‌های بلند مدتی داشته باشد تا در حوزه گردشگری موفق شود.
 
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان افزود: صنعت گردشگری به عنوان سومین صنعت درآمدزا در دنیا مطرح است و باید با استفاده از این صنعت پاک، همدان را توسعه دهیم.
 
مالمیر عنوان کرد: وقتی که گردشگری به عنوان مسیر توسعه استان تعیین شده است باید همه دستگاه‌ها، ارگان‌ها، مسئولان و مردم دغدغه این را داشته باشند تا همدان را به عنوان منطقه‌ای گردشگر پذیر معرفی کنند.
 
وی با بیان اینکه تبلیغ گردشگری در داخل استان آنچنان که باید بهره‌وری ندارد، گفت: باید در مبدا گردشگران، جاذبه‌های گردشگری خود را تبلیع کنیم.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان ادامه داد: برگزاری اجلاس‌ها و همایش‌های بین‌المللی در توسعه گردشگری تاثیرپذیر است بنابراین این همایش‌ها موجب جذب سرمایه‌گذار در استان می‌شود.
 
مالمیر با اشاره به اینکه در سال ۹۷ تعداد ۳۷ مورد مجوز راه‌اندازی اقامتگاه بومگردی، هتل و مهمانپذیر صادر شده است، افزود: در ۶ ماهه نخست سال جاری در این حوزه ۴۸ مورد مجوز صادر شد که نشان می‌دهد برگزاری رویداد‌های بین‌المللی در همدان تاثیرگذار بوده است.

سرمایه صنایع دستی و گردشگری گردشگری همدان صنعت گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر