کد خبر: 836854 A

رئیس پلیس راه یزد:

رئیس پلیس راه استان یزد با اشاره به بارش بی نظیر برف و باران در روز گذشته تا صبح امروز گفت: تمامی محورهای مواصلاتی استان باز است و مشکلی در تردد نیست.

سرهنگ مسعود قانعی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه هم‌اکنون تردد در تمامی محورهای مواصلاتی استان برقرار است، اظهار داشت: با تلاش راهداری و نیروی انتظامی تمامی مسیرهای استان از امروز پنج‌شنبه بازگشایی است.

وی با بیان اینکه با وجود بارش برف و باران و پس از نمک پاشی و تیغ زنی تردد در این مسیرها ادامه دارد افزود: در برخی محورهای کوهستانی همچنان آثار برف وجود دارد لذا همراه داشتن زنجیر چرخ برای رانندگان الزامی است.

رئیس پلیس راه استان با تاکید بر اینکه رانندگان با رعایت فاصله طولی، سرعت مجاز و مقررات حرکت کنند ادامه داد: رانندگان بهتر است قبل از حرکت، جاده‌ها و شرایط آب و هوایی را موردبررسی قرار دهند و از تردد با سرعت بالا پرهیز کنند ضمن اینکه داشتن خواب و استراحت کافی از مواردی است که می‌تواند در ایمنی سفر کمک کند.

وی بیان داشت: توصیه می‌شود رانندگان قبل از سفر خودروی خود را به تجهیزات زمستانه مجهز و از همراه داشتن سوخت، غذا و آب و لباس گرم اطمینان حاصل کنند تا به‌محض بروز بحران تا رسیدن نیروهای امدادی از امکانات حداقلی بهره‌مند باشند.

قانعی با بیان اینکه محورهای یزد به شیراز، گردنه سخوید و تنگ جنار نیز بارش برف به صورت خفیف گزارش شده است اظهار داشت: تردد در این محورها فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است و علی رغم اینکه نیروهای امدادی در محورها حضور دارند از تردد خودروها بدون زنجیر چرخ جلوگیری می شود.

وی همچنین از لغزندگی تمامی محورها به دلیل بارش برف و باران خبر داد و افزود: در برخی محورها بارش باران را شاهد هستیم و این موضوع موجب شده تا محورهای استان لغزنده باشند لذا رانندگان برای تردد نکات ایمنی را مورد توجه قرار دهند.

بارش برف پلیس راه یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر