کد خبر: 836785 A

همتی در شورای مسکن استان خبر داد:

استاندار هرمزگان از برنامه ریزی و طراحی جهت احداث هزار و 100 واحد مسکونی با هدف نوسازی بافت فرسوده در محلات اسلام آباد و گلکنی بندرعباس خبر داد.

به گزارش ایلنا از هرمزگان، فریدون همتی در نشست شورای مسکن استان هرمزگان، عنوان کرد: چهار هزار و 465 واحد مسکن مهر توسط 14 تعاونی در هرمزگان در حال احداث است که بیش از دو هزار واحد از این تعداد تا پایان سال جاری تکمیل و تحویل داده می شود.

وی ادامه داد: همه دستگاه های مربوطه با رفع مشکلات واحدهای باقی مانده، تلاش کنند تا این واحدهای مسکونی به سرعت تکمیل شوند.

استاندار هرمزگان به طرح اقدام ملی ساخت مسکن اشاره کرد و افزود: در فاز اول اجرای این طرح در هرمزگان سه هزار نفر از متقاضیان ثبت نام می شوند.

همتی تصریح کرد: مجموعه هایی از سوی وزارت راه و شهرسازی برای ساخت این واحدهای مسکونی انتخاب شده اند و در کنار آن در استان از ظرفیت تعاونی های موفق در زمینه ساخت مسکن نیز استفاده خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: تمامی دستگاه های اجرایی باید زمین های خود در شهرهای مختلف استان را اعلام کنند تا جهت اجرای طرح ملی ساخت مسکن مورد استفاده قرار گیرد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: همچنین خود دستگاه های اجرایی و سازمان ها نیز می توانند از طریق تعاونی های مسکن خود در این طرح مشارکت داشته و برای کارکنان فاقد مسکن خود اقدام به ساخت مسکن کنند.

همتی به برنامه ریزی و طراحی صورت گرفته جهت احداث هزار و 100 واحد مسکونی با هدف نوسازی بافت فرسوده در محلات اسلام آباد و گلکنی بندرعباس اشاره کرد و گفت: شهرداری بندرعباس در این زمینه مطالعات و طراحی خوبی را جهت احداث مسکن و ایجاد فضای سبز و یک دریاچه زیبا در این محلات انجام داده تا شاهد نوسازی بافت فرسوده در این منطقه باشیم.

وی اضافه کرد: همچنین از مردم محله چاهستانی های بندرعباس می خواهیم تا مشارکت بیشتری را برای نوسازی واحدهای مسکونی خود داشته و یا خود برای ساخت مسکن اقدام کنند و یا با توسعه‌گرها برای ساخت و نوسازی مسکن خود توافق داشته باشند.

مسکن مسکن مهر اسلام هرمزگان برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر