کد خبر: 836742 A

امیری خبر داد:

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد استان هرمزگان گفت: هفته بسیج امسال با برگزاری ۷۵۰ برنامه فرهنگی و ۱۲۰ پروژه اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا از هرمزگان، سرهنگ هدایت الله امیری در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج بیان  کرد: امسال هفته بسیج به یک دلیل ملی و یک دلیل استانی نسبت به سالیان گذشته تفاوت دارد و امیدواریم بهتر بتوانیم برنامه ها را اجرا کنیم. دلیل ملی 40 سالگی ایجاد بسیج مستضعفین و ورود به گام دوم انقلاب اسلامی و دلیل استانی برگزاری کنگره ملی 1500 شهید استان هرمزگان در دی ماه است.

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد استان هرمزگان گفت: سربلندی و افتخار کنونی کشور از برکت خون شهدا است و در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب با استعانت از شهدا می توان راه را ادامه داد و زمینه ساز تمدن بزرگ اسلامی شد.

 وی ادامه داد: شعار هفته بسیج امسال "بسیج، چهل سال خدمت، جهاد و شهادت" است و از پنجشنبه 30 آبان تا 6 آذر ماه ادامه خواهد داشت. 

وی ادامه داد: آغازگر برنامه های هفته بسیج روز پنجشنبه با عنوان "بسیج مقاومت، ایثار و شهادت" است و در این روز غبار روبی قبور شهدا و برگزاری دعای کمیل با حضور گسترده بسیجیان را خواهیم داشت.

امیری تصریح کرد: برگزاری یادواره شهدای محلات، برپایی میز خدمت بسیج در مصلی ها و ارائه خدمت به نماز گزاران دیگر برنامه روز دوم هفته بسیج است. 

جانشین فرمانده سپاه امام سجاد استان هرمزگان گفت: سه شنبه 5 آذر با شعار "بسیج دفاع و امنیت" تجمع بزرگ بسیجیان را خواهیم داشت، همچنین بسته های غذایی میان اقشار کم درآمد در قالب بسیج سازندگی توزیع می شود و از بسیجیان پیشکسوت نیز تقدیر می شود.

امیری ابراز کرد: رویکرد برنامه های ما در هفته بسیج انجام خدمات اجتماعی است و از این رو پروژه‌های محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی را اجرا و افتتاح خواهیم کرد. 

وی ادامه داد: با توجه به برگزاری کنگره ملی شهدای استان هرمزگان به نیابت از هر شهید هر روز یک پروژه افتتاح می کنیم،  1500 بسته لوازم التحریر و لباس فرم مدارس میان دانش آموزان نیازمند توزیع می شود. 

جانشین فرمانده سپاه امام سجاد استان هرمزگان گفت: در هفته بسیج جمعا 750 برنامه متنوع فرهنگی و 120 پروژه در قالب اقتصاد مقاومتی و محرومیت‌زدایی شامل طرح‌های آبرسانی، مسکن محرومان، احداث زمین ورزشی، احداث پارک محله، ساخت مساجد، مرمت و بازسازی کتابخانه و احداث خانه عالم برگزار می شود. 

وی افزود: در قالب اقتصاد مقاومتی افتتاح کارگاه پرورش قارچ، کارگاه خیاطی، مرغ بومی، بازارچه‌های محلی و تشکیل صندوق‌های قرض‌الحسنه در مساجد و نمایشگاه‌های اقتصاد محلات در قالب طرح تحول محلات را خواهیم داشت. 

امیری تصریح کرد: برای این طرح ها یک میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است که در مجموع طرح ها با 50 درصد صرفه جویی به بهره‌برداری می رسند.

وی در پایان گفت: امیدواریم با همراهی رسانه‌ها بتوانیم برنامه‌های هفته بسیج و کنگره ملی 1500 شهید استان هرمزگان اطلاع رسانی شود و به ترویج فرهنگ بسیج کمک کنیم.

اقتصاد مقاومتی انقلاب بسیج رسانه هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر