کد خبر: 836711 A

با حضور 350 پژوهشگر آغاز شد؛

پنجمین همایش ملی کاربرد فناوری هسته ای در کشاورزی و منابع طبیعی در یزد آغاز شد.

به گزارش ایلنا، رئیس پژوهشکده کشاورزی هسته ای در این همایش گفت : این همایش فرصتی برای ارائه دستاوردها و توانمندی‌های پژوهشکده کشاورزی هسته ای و آشنایی با جدیدترین دستاوردهای آن است.

مقیسه افزود: با توجه به شرایط کم آبی و شوری آب در استان یزد بعضی از دستاوردهای پژوهش‌ها و مقالات در حوزه کنترل آفات و بیماری‌ها و اصلاح نباتات می‌تواند به کشاورزان یزد کمک کند .

دبیر علمی همایش هم گفت : 120 مقاله با موضوعات کاربرد فناوری هسته ای در اصلاح نباتات ،بهبود خصوصیات کمی و کیفی محصولات دامی ، آب و خاک و تغذیه گیاه و کنترل آفات و بیماری های گیاهی به این همایش ارسال شده است .

تابنده افزود : در این همایش 6 مقاله به صورت سخنرانی و 114 مقاله به صورت پوستر ارائه می شود.

وی گفت : تلاش می کنیم تا با تفاهمنامه و رایزنی ها با مسولان استانی و کشوری بستری مناسب برای اجرایی کردن دستاوردهای پژوهش‌ها و مقاله ها  فراهم کنیم .

همایش فناوری هسته ای در کشاورزی

دبیر همایش گفت: برطرف کردن مشکلات کشاورزی استان از طریق کاربرد فناوری هسته ای در کشاورزی و راه اندازی پژوهشکده ای در زمینه کشاورزی هسته ای از اهداف این همایش است .  

سیفتی با اشاره به اینکه اقدامات هسته ای کشاورزی در مهریز،عقدا و اردکان کرم وگلوگاه انار انجام شده است افزود : تلاش می کنیم تا در این همایش‌های علمی طرح مبارزه با کرم گلوگاه انار و مگس میوه مدیترانه را شروع کنیم و به نتایج خوبی برسیم.

وی گفت : چهار کارگاه در حوزه های اصلاح نباتات، بهبود خصوصیات کمی و کیفی محصولات دامی ، آب و خاک و تغذیه گیاه و کنترل آفات و بیماری های گیاهی برگزار می شود .

350 پژوهشگر  از سراسر کشور در این همایش 2 روزه شرکت کرده اند.

خاک فناوری کشاورزی و منابع طبیعی هسته ای یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر