کد خبر: 836587 A

رئیس اداره امور مالیاتی آبیک:

رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان آبیک گفت: مالیات ۱۳ شرکت بزرگ شهرستان آبیک به تهران و بعضا کرج پرداخت می‌شود که پیگیر هستیم این مالیات به شهرستان پرداخت شود.

یاورالله بخش غیاثوند  در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: مالیات ۱۳ شرکت بزرگ فعال و مستقر در شهرک صنعتی کاسپین یک شهرستان آبیک در استان های تهران و بعضا کرج پرداخت می‌شود.

وی افزود: محل استقرار شرکت‌های مذکور در شهرستان آبیک بوده و از امکانات و حمل و نقل این شهرستان استفاده می‌شود؛ اما مالیات آنها به این شهرستان پرداخت نمی‌شود.

رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان آبیک ادامه داد: برای پرداخت مالیات ۱۳ شرکت بزرگ به شهرستان آبیک با اداره کل امور مالیاتی استان قزوین نامه‌نگاری و مکاتبه لازم صورت گرفته و موضوع در حال پیگیری است.

غیاثوند با اشاره به محاسبه دقیق مالیات اشخاص حقوقی اضافه کرد: با توجه به اینکه میزان مالیات گردش‌های مالی شرکت‌ها به دلیل اینکه اسناد و مدارک و دفاتر دارند و بالاتر از اشخاص حقوقی است، محاسبه مالیات آنها دقیق‌تر است و اجازه نمی‌دهیم حق دولت تضییع شود.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان آبیک حدود یک هزار و ۴۰۰ شرکت وجود دارد که ۴۸۵ شرکت اظهارنامه مالیاتی دارند که فعال بوده و دارای درآمد، تولید و کارگر هستند.

این مسئول اذعان کرد: ملاک معافیت مالیاتی شرکت‌هایی که از سال ۹۷ دارای پروانه هستند، فاصله هوایی است و زمینی ملاک نیست.

رئیس اداره امور مالیاتی شهرستان آبیک افزود: بسیاری از شرکت‌ها از سال ۹۵، مستقر شدند که مشمول معافیت هوایی (از میدان فردوسی تهران تا شعاع ۱۲۰ کیلومتری) نمی شوند.

 

استان قزوین حمل و نقل درآمد دولت مالیات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر