کد خبر: 836568 A

امام جمعه کرج :

نماینده مقام معظم رهبری در استان البرز در واکنش به حوادث و رخدادهای پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، طی بیانیه‌ای با قدردانی از مردم استان که صفوف خود را از اشرار جدا کردند، به مسئولان اجرایی استان، مواردی را متذکر شد.

به گزارش ایلنا، آیت الله حسینی همدانی در خصوص اغتشاشات اخیر و پیشگیری از افزایش خودسرانه قیمت‌ها و احتکار و اختفای کالاها، بیانیه ای صادر کرد. متن بیانیه به این شرح است:

بِسمِ‌الله الرَّحمَنِ الرِّحیمِ

وَ مَکَروا وَ مَکَرَاللَّهُ وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ

در پی اعلام افزایش قیمت بنزین، نگرانی‌هایی در میان مردم ایجاد شد. نگرانی‌هایی که با اعتراضاتی همراه بود و آشوبگران با موج‌سواری بر آن، سعی کردند، امنیت را از استان سلب کنند و از این طریق، مطالبات مشروع مردم را به انحراف بکشانند.

بر کسی پوشیده نیست که نه‌تنها اعتراض حق مدنی مردم است، بلکه تمامی مقامات نظام و در رأس همه رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) بر این حق و نیز بر لزوم توجه و رسیدگی مسئولان به این اعتراضات تأکید داشته و دارند، اما فصل تمایز اعتراض با آشوب، همین رفتارهای غیر مدنی است که عده‌ای از اشرار با تبعیت از تصمیمات اتاق فرمان فتنه در سازمان‌های مخوف اطلاعاتی نظام سلطه و گوش‌به‌فرمان رسانه‌های وابسته‌ غول‌پیکر، به جان و مال مردم رحم نکرده و باهدف قرار دادن امنیت جامعه، پیگیر پایان دادن به اقتدار همه‌جانبه‌ی داخلی و منطقه‌ای نظام و فروپاشی حاکمیت‌اند.

نکته تأسف‌برانگیز این فتنه، هدف قرار دادن هم‌زمان اموال عمومی و نیز دارایی‌های مردم بوده که با توجه به خشونت ذاتی اشرار نقاب‌دار حرفه‌ای، چیزی جز تداعی بروز تفکر و منش داعش های جدید در اذهان متبادر نمی‌شود.

اما جدای از آنچه که بر ما گذشت که به مدد الهی و نفس قدسی نایب الامام عجل الله تعالی فرجه الشریف خنثی شد و دشمن نتوانست طراحی فتنه‌ جدیدش را به نتیجه برساند، لازم می‌دانم ضمن تشکر از مردم شریف و بصیر و ولایت مدار استان که صفوف خود را از اشرار جدا کرده و اجازه سوءاستفاده به خناثان ندادند و سپاسگزاری از تمامی نیروهای اطلاعاتی، انتظامی، سپاه و بسیجیان عزیز استان که در کنترل و خاموش کردن فتنه مجاهدانه تلاش کردند، به مسئولین اجرایی استان تحت اشراف و نظارت استاندار محترم مواردی را متذکر شوم:

۱- در اسرع وقت به داد کسانی که قربانی این فتنه شده و مال و جان آن‌ها مورد تعرض قرارگرفته و دچار خسارت شده‌اند رسیدگی نموده و مسیر درمان مجروحان و جبران خسارات دیدگان را به مدد نهادها و دستگاه‌های ذی‌ربط و نیز مشارکت مردمی و میدان‌داری خیرین هموار نمایید.

۲- با تشکیل یک قرارگاه عملیاتی متشکل از مدیران ارشد و کارشناسان زبده به‌طورجدی مانع سوءاستفاده فرصت‌طلبان در افزایش خودسرانه قیمت‌ها شده و با متخلفان به شکل جدی و عبرت‌آموز برخورد نمایید.

۳- با توجه به آشوب‌ها و آسیب‌های فتنه و تعطیلی برخی مراکز خدماتی در برخی شهرها اعم از سوخت‌رسانی، درمانی، بهداشتی، اقتصادی، رفاهی و غیره، ستادی را مأمور شناسایی و کمک به راه‌اندازی مجدد آن‌ها در اسرع وقت با حمایت فوری بانک‌ها نمایید تا زندگی عادی مردم مجدداً به چرخه‌ معمول بازگردد.

۴- استاندار محترم با درایت اجرایی و مدیریتی خویش، شخصاً مقدماتی را فراهم آورد تا اولاً مانع از احتکار و اختفای کالاها در انبارها و ایجاد بازار سیاه و گرانی‌های مصنوعی شده و ثانیاً علاوه بر بازگرداندن امنیت کامل اجتماعی، امینت روانی جامعه نیز تقویت نمایید.

نماینده ولی فقیه در استان البرز آیت الله همدانی سهمیه بندی دوباره بنزین در ایران افزایش قیمت بنزین در ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر