کد خبر: 836460 A

رئیس کمیته امداد خبر داد؛

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در صورت مساعدت آب‌وهوا ۵۷۵ واحد مددجویی در دهه فجر به‌عنوان هدیه مقام معظم رهبری تحویل خانواده‌های مددجوی حادثه‌دیده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سید مرتضی بختیاری در حاشیه سفر به مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی و حضور در آیین کلنگ زنی احداث ساختمان مددجویی کمیته امداد امام خمینی(ره) در روستای ورنکش میانه، در گفت‌وگو با خبرنگاران بابیان اینکه همکاران فعال در کمیته امداد استان از اولین ساعات وقوع زلزله در روستاهای میانه و سراب همانند دیگر گروه‌های امدادی در منطقه حضور داشتند، اظهار داشت: بر اساس وظیفه‌ای که داشتیم و رهنمودهای مقام معظم رهبری و تأکیدات ایشان در این امور، خدمات و نیازهای اولیه با حضور و پیگیری مدیرکل استان انجام و به هر خانواده آسیب‌دیده تحت پوشش کمیته امداد درحرکت اول۵۰۰ هزار تومان در اختیار هر خانواده قرار گرفت و در ادامه تأمین نیازهای اولیه پیگیری شد.

وی افزود: با همراهی خیران علی‌الخصوص مردم خیر تبریز ۵۰۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری و در اختیار آسیب دیدگان قرار داده شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اضافه کرد: طی زلزله اخیر حدود یک هزار خانوار از آسیب دیدگان تحت پوشش کمیته امداد بودند که از این تعداد ۵۷۵ خانواده خانه‌هایشان ۱۰۰ درصد تخریب‌شده و نیاز به احداث ساختمان دارند.

وی ادامه داد: با توجه به هماهنگی‌های انجام‌شده در استان و صحبت‌های اولیه با عزیزان حاضر در سپاه و نیروهای امداد نیازهای اولیه تأمین شد.

بختیاری خاطرنشان کرد: با توجه به بیمه بودن خانه مددجویان آسیب‌دیده و ارزیابی کارشناسان بیمه کمک‌هایی در حدود ۲۵ میلیون برای هر خانه در نظر گرفته‌شده و در کنار این موضوع بنیاد مسکن و دولت نیز همراهی خواهند کرد و مابقی هزینه‌های احداث را تأمین خواهیم کرد.

وی بیان کرد: در صورت مساعدت آب‌وهوا ۵۷۵ واحد مددجویی در دهه فجر به‌عنوان هدیه مقام معظم رهبری تحویل خانواده‌های مددجوی حادثه‌دیده خواهد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تأکید کرد: در کنار این اقدامات به‌منظور تأمین نیازهای خانواده‌های آسیب‌دیده مستمری یک هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد آسیب‌دیده از زلزله اخیر تا پایان سال سه برابر خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت کمک‌های مردمی در تسریع کمک‌رسانی به خانواده‌های آسیب‌دیده، افزود: قطعاً کمک‌های مردمی خیلی مهم بوده و با توجه به این موضوع شماره‌حساب ۳۳۳۳ نزد بانک ملی و کد #۱*۸۸۸۷۷* آماده دریافت کمک‌های مردمی است.

بختیاری خاطرنشان کرد: در بحث اسکان موقت ۲ دفتر دائم برای خدمت‌رسانی به مددجویان آسیب‌دیده و پاسخگویی به مسائل آن‌ها در نظر گرفته‌شده است.

وی ادامه داد: به‌منظور پذیریش مددجوی جدید در مناطق زلزله‌زده طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده بر اساس نیازها و محرومیت‌ها منطقه زلزله‌زده در اولویت بوده و سهمیه‌ای در نظر گرفته‌شده است.

در ادامه محمد کلامی مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی در خصوص پذیریش مددجوی جدید در مناطق آسیب‌دیده خاطرنشان کرد: به‌منظور جذب مددجوی جدید ۲۰۰ سهمیه به ترکمنچای و ۱۰۰ سهمیه به میانه و ۱۰۰ سهمیه به سراب اختصاص داده‌شده است.

در ادامه این مراسم رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با برخی از مددجویان آسیب‌دیده دیدار و از روند امدادرسانی و تأمین امکانات اولیه بازدید کرد.

آذربایجان شرقی خانواده کمیته امداد مقام معظم رهبری مناطق زلزله زده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر