کد خبر: 836133 A

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به توقف بارش‌های پاییزی این استان، گفت: میانگین بارش‌های سال زراعی جاری استان به ۵۲ میلی‌متر رسیده است.

به گزارش ایلنا، مهرداد قطره در این باره گفت: این بارش‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۳ درصد کاهش و نسبت به میانگین بلندمدت دوره مشابه ۲۱ درصد کاهش یافته است.
 
وی ادامه داد: بارش‌های ۴۸ ساعت گذشته نیز که بیشتر به صورت برف در نقاط مختلف استان خود را نشان داد ، هم اینک موجب انباشت ۳۵ سانتی‌متری برف در کوهرنگ شده است و میانگین بارش‌های این شهرستان را به ۱۰۷ میلیمتر افزایش داد.
 
قطره خاطرنشان کرد: بارش‌ها در استان به طور موقتی پایان یافته اما افزایش دما در روزهای پایانی هفته دوراز انتظار نیست با این وجود تا پایان هفته پدیده جوی خاصی در استان پیش‌بینی نمی‌شود.
 
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری افزود: صبح روز سه‌شنبه بن با دمای ۱۰ درجه سانتی‌گراد سردترین و لردگان با ۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین نقاط استان گزارش شد.
 
چهارمحال و بختیاری سرچشمه دو رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

اصفهان چهارمحال و بختیاری معاون هواشناسی کارون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر