کد خبر: 836028 A

دادستان مشهد:

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی تاکید کرد که بازاریان باید شرایط کنونی را درک کنند.

به گزارش ایلنا، حسین درودی امشب در نشست کارگروه استانی تنظیم بازار خراسان رضوی افزود: قصد انجام نظارت‌های شدید و تحت فشار قرار دادن صنوف برای کنترل قیمت‌ها را نداریم اما توقع ما از اصناف این است که در شرایط جنگ اقتصادی همدل و همراه ملت باشند.

وی اظهار داشت: مردم بیش از آن‌که از افزایش نرخ بنزین نگران باشند، از تاثیر آن بر قیمت سایر کالاها نگران هستند. نمی‌خواهیم بگوییم افزایش نرخ بنزین هیچ تاثیری بر نرخ کالاها و خدمات ندارد اما باید این تاثیر به حداقل برسد و جلو سوء استفاده‌کنندگان گرفته شود.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد افزود: سیاست کلان کشور در شرایط کنونی، تثبیت قیمت‌هاست لذا باید با همراهی و همدلی همه همت خود را معطوف به تثبیت قیمت‌ها در استان کنیم.

رئیس انجمن صنایع تبدیلی خراسان رضوی نیز در نشست کارگروه استانی تنظیم بازار گفت: ۷۰ درصد صنایع تبدیلی کشور در این استان مسقر است، تولیدات صنایع تبدیلی در این استان ۲ برابر میزان مصرف آنهاست لذا مازاد تولید در این بخش به خارج از کشور صادر می‌شود.

علیرضا بوستانی افزود: قیمت محصولات صنایع تبدیلی در استان طی هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد کاهش یافته و از امروز نیز کلیه محصولات کارخانجات این حوزه در استان محصولات خود را ۱۰ درصد ارزانتر عرضه می‌کنند.

رئیس اتحادیه صنف حمل و نقل درون شهری مشهد نیز در این نشست گفت: گرانی بنزین بر نرخ خدمات صنوف حمل و نقل درون شهری تاثیر مستقیم دارد و رشد ۵۰ درصدی قیمت بنزین، هزینه تمام شده خدمات در این صنوف را افزایش می‌دهد.

خلیل دانش از استاندار خراسان رضوی خواست در نرخ کرایه مربوط به حمل و نقل شهری تجدید نظر صورت گیرد و مطابق با قیمت تمام شده هزینه‌های این صنوف، قیمت جدید اعلام شود.

مصطفی کشتگر، رئیس اتحادیه صنف نانوایان مشهد نیز در این نشست گفت: بازرسان این اتحادیه به صورت افتخاری فعالیت کرده و دستمزدی دریافت نمی‌کنند لذا درخواست می‌شود در تامین سوخت خودروهای بازرسان مساعدت شود.

کارگروه استانی تنظیم بازار خراسان رضوی بازار خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر