کد خبر: 836018 A

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان:

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان گفت: کنگره ملی 1500 شهید استان هرمزگان مهم ترین رویداد امسال است که ضرورت دارد همه ادارات و نهادها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و شناساندن شهدای استان نقش آفرین باشند.

به گزارش ایلنا از هرمزگان، سردار اباذر سالاری در نشست ستاد کنگره شهدای هرمزگان بیان کرد: کنگره‌ملی شهدا،یادواره 1500 شهید است که از یکم الی پنجم دی ماه در مسجدجامع بندرعباس برگزارمی‌شود.

وی افزود: این کنگره آغازی برای اجرای پروژه‌ محرومیت زدایی خواهد بود 1500 پروژه محرومیت زدایی را به نیت 1500 شهید استان را که بخشی از آن در حال اجرایی است.همچنین در همین ایام امکانات لازم جهت ازدواج ‌۱۵۰۰ زوج فراهم خواهد شد.

سردار سالاری ابراز کرد: اجرای برنامه های متنوع علمی ورزشی فرهنگی جز برنامه های کنگره و اختتامیه این کنگره با حضور مسئولان کشوری و لشکری برگزار می‌شود.

وی ادامه داد:آماده‌سازی مکان اجلاس نیازمند یک توجه ویژه است که معاون عمرانی استانداری هرمزگان و شهردار بندرعباس همکاری لازم را انجام‌داده‌اند و امیدواریم تا ۱۵آذرماه این مکان آماده شود تا زمینه اقدامات فرهنگی و هنری باشد.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان تصریح کرد:همه‌ نهاد‌ها،ادارات و سازمان‌ها باید از تمامی ظرفیت خود جهت آگاه‌سازی مردم نسبت به این کنگره استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاهی نیز در این اجلاس برپا خواهد شد که از زمان خلقت حضرت آدم و سیر تاریخ ایران از انقلاب تاکنون را به تصویر خواهد کشید که اقدام بسیار ارزشمندی خواهد بود. 

سردار سالاری اظهار کرد:این‌نمایشگاه ۱۰روز قبل از کنگره برپا خواهد شد و  از مدیران مدارس جهت شرکت دانش‌آموزان در این‌نمایشگاه دعوت می‌شود که اثرگذاری بسیاری را به همراه دارد.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) گفت:بخشی از یادواره‌ها را با دریایی و برخی دیگر در شهرستان‌های مختلف استان برگزار خواهد شد. 

وی اضافه کرد: تبلیغات و فضاسازی شهر را هم در مرکز بندرعباس و هم در سایر شهرستانها پیش از برگزاری کنگره انجام دهیم.

سردار سالاری عنوان کرد: در انجام این حرکت عظیم از ظرفیت موکب های اربعین استفاده خواهیم کرد.

وی در پایان افزود: باید به فرزندان شهدا در زمینه ایجاد شغل توجه ویژه ای شود.

فرهنگ ایثار و شهادت هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر