کد خبر: 835994 A

جوانبخت خبر داد:

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس قزوین گفت: بنیاد برکت تاکنون ۱۲ مدرسه در استان احداث کرده و ۲ مدرسه دیگر نیز در تاکستان و قزوین در دست تکمیل دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، عسگرعلی جوانبخت روز دوشنبه افزود: همچنین رایزنی‌های لازم برای ساخت سه مدرسه دیگر نیز با این بنیاد انجام شده است.

وی اضافه کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در چند سال اخیر طی تفاهم‌نامه‌ای با سازمان نوسازی مدارس کشور اقدام به ساخت مدرسه به ویژه در مناطق محروم کرده است.

جوانبخت ادامه داد: البته یکی دیگر از موسسات خیریه در کشور بنیاد علوی است که در مناطق محروم و کم برخوردار کشور اقدام به ساخت مدرسه می کند اما در قزوین طی سال‌های اخیر اقدامی در این خصوص نداشته است.

وی اظهار داشت: برای ورود این موسسه به مدرسه سازی در قزوین پیگیری‌های زیادی شده اما تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است به این خاطر که قزوین جزو استان‌های محروم قرار نمی‌گیرد.

جوانبخت یادآور شد: کمیساریای عالی ملل متحد در امور پناهندگان نیز از دیگر مراکز و نهادهایی است که در سال‎های اخیر طی تفاهم نامه با سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور شروع به مدرسه سازی کرده و در قزوین نیز تاکنون سه واحد آموزشی در ناصرآباد و اقبالیه احداث کرده است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس قزوین افزود: در آینده نیز ساخت چهارمین مدرسه کمیساریای عالی ملل متحد در امور پناهندگان به عنوان دبستان در ناحیه شهری چوبیندر قزوین آغاز خواهد شد.

وی اظهار داشت: علاوه بر این در سال‌های گذشته بانک‌های ملت، تجارت و ملی هرکدام یک مدرسه به ترتیب در خرمدشت، طارم سفلی و اقبالیه ساخته اند که البته با توجه به تفاهم نامه سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور با بانک ملی این بانک باید حداقل یک مدرسه دیگر نیز بسازد.

 بنیاد برکت نخستین فعالیت خود را در زمینه مدرسه سازی در قزوین از سال ۹۰ و با ساخت مدرسه ای ۶ کلاسه در روستای رودک شهرستان بویین زهرا با ۶۰۰ متر مربع زیربنا و با سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار آغاز کرد.

استان قزوین دارای ۲ هزار و ۴۰۰ مدرسه در ۱۴ منطقه اموزشی است که ۳۰ درصد آنها با مشارکت خیران احداث شده‌ است.

 

استان قزوین پناهندگان زهرا مدرسه ملل متحد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر