کد خبر: 835887 A

استاندار قزوین در گفت وگو با ایلنا:

استاندار قزوین گفت: تجمعات مردمی بدون مشکل در قزوین خاتمه یافته و این استان از استان های امن کشور است.

هدایت الله جمالی پور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین در پاسخ به این سئوال که تدابیر امنیتی در حوزه سوخت و اعتراضات استان قزوین را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ اظهار کرد: خیلی افراد احساس می کردند که بعد از افزایش قیمت بنزین در قزوین اتفاقات خطرناکی خواهد افتاد اما با تدبیری که شکل گرفت و اعتمادسازی که انجام شد هیچگونه مسئله خاصی پیش نیامده است.

وی افزود:تجمعات پراکنده ای در برخی نقاط در قزوین و شهرستان ها صورت گرفته که با حضور به موقع ماموران نیروی انتظامی و دستگاه های امنیتی و گفت و گو با مردم،تجمعات بدون  مشکل خاتمه پیدا کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که برای سهولت سوخت رسانی در گروه‌های مختلف سهمیه بندی خاصی در نظر گرفته شده یا خیر؟ توضیح داد: سهمیه بندی‌های اعلام شده برای مدارس هم از فردا آغاز می شود. به هر حال این طرح هر نقصی داشته باشد تلاش خواهد شد تا آن مشکل به نفع مردم رفع شود.

استاندار قزوین در باره افزایش قیمت CNG و گازوئیل در دستور کار دولت بیان کرد: هیچ افزایش قیمت برای کالاهای دیگر در بازار و حامل ‌های انرژی در دستور کار دولت قرار ندارد و در صورت مشاهده افزایش قیمت کالا، با واحد متخلف توسط تعزیرات حکومتی و معاونت اقتصادی و همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت شناسایی و برخورد جدی می شود.

جمالی پور افزود: دستگاه های مربوطه موظفند در بازار رصد کنند و از هرگونه افزایش قیمت جلوگیری کنند.

وی در پاسخ به این سئوال که با توجه به اعتراضات تاکنون چند نفر بازداشت شدند؟بیان کرد: بازداشت موقت وجود داشته که با عرض تعهد منجر به آزادی شد. افراد متخلف به علت ناآگاهی دست به اعتراض زده بودند.

این مسئول افزود: در حال حاضر بازداشتی که ناشی از خراب کاری باشد رخ نداده و استان قزوین جزء استان‌های امن کشور است.

 

بنزین ثروت سازمان صنعت معدن و تجارت افزایش قیمت ها حامل های انرژی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر