کد خبر: 835648 A

رستمی خبر داد:

نمایشگاه ناشران قزوینی روز یکشنبه همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در فرهنگسرای بانوی شهر قزوین آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، در این نمایشگاه سه هزار جلد کتاب از آثار ۱۰ ناشر قزوینی با تخفیف ۱۰ تا ۲۰ درصد به علاقه‌مندان ارائه می شود.

معاون فرهنگی و هنری اداره کل ارشاد اسلامی استان قزوین در خصوص این رویداد هنری گفت: کتاب و کتابخوانی سنگ بنای توسعه فرهنگ و رشد و تعالی جامعه را در بر دارد.

محمد رستمی افزود: نام گذاری این روز هفته با شعار "حال خوش خواندن " فرصت مغتنمی است که می تواند سرانه مطالعه را که دچار آفت و کاهش نگران کننده شده است، ارتقا بخشد.

وی تاکید کرد: بدون شک برگزاری برنامه های متنوع و نمایشگاه در طول هفته اگرچه به طور کامل برای حل مشکل کاهش مطالعه موثر نیست ولی می تواند یک شروع برای گام های اساسی و کارشناسی شده در این حوزه باشد.

این مسئول با بیان اینکه امروز بیش از گذشته به ترویج و تبیین فرهنگ کتابخوانی در جامعه نیاز داریم،افزود: متاسفانه آمارها در زمینه مطالعه چندان رضایت بخش نیست و امروزه گسترش فضای مجازی نیز موجب شده تا افراد بهره لازم را از مطالعه نبرند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ۵۴ مجوز انتشارات در قزوین صادر شده و به دلیل مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد کمتر از ۱۰ انتشارات فعال در استان وجود دارد.

در استان قزوین حدود ۴ هزار و ۵۰۰ عنوان کتاب سالانه توسط مولفان و نویسندگان منتشر می شود.

 ۲۴ تا ۳۰  آبان ماه روز پاسداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار نامگذاری شده است.

 

استان قزوین برنامه های متنوع جمهوری اسلامی ایران کارشناسی نمایشگاه کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر