کد خبر: 835480 A

مدیرکل جذب سرمایه‌گذاری استانداری قزوین:

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین گفت: جذب سرمایه گذار در استان قزوین با مشکلات و موانعی روبرو است که باید به آنها رسیدگی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مرتضی علیخانی امروز یکشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مربوط به هفت سرمایه گذار اظهار کرد: استان قزوین با داشتن موقعیت مناسب جغرافیای اقتصادی مورد توجه سرمایه‌گذاران است؛ اما سرمایه‌گذاری که ۵۰ درصد موجودی آن به بانک وابسته باشد بعد از شروع فعالیت به مشکل خورده و این موضوع ضرورت بررسی اهلیت سرمایه‌گذاران را دوچندان می کند.

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین عنوان کرد: متاسفانه برخی طرح‌های سرمایه‌گذاری به دلیل بی‌توجهی به اهلیت سرمایه گذاران متوقف و معطل باقی مانده اند.

علیخانی ابراز کرد: اهلیت سرمایه‌گذاران موضوع مهمی است که مدیران هر دستگاه در حوزه خود باید برای پیشگیری از مشکلات بعدی به آن توجه کرده و از آن غفلت نکنند.

وی با اشاره به درخواست برخی از واحدهای تولیدی برای مجوز انشعاب گاز افزود: شهرداری موظف است در محدوده حریم شهری برای واحدهای تولیدی مجوز حفاری صادر و به شرکت گاز پاسخگو باشد.

این مسئول خاطر نشان کرد: براساس قانون ۸۰ درصد از درآمدهای کمیسیون ماده ۱۰۰ در شهرداری ها باید در همان محل هزینه شود و ساکنان ناحیه شهری نباید در اعطای مجوزها معطل و بلاتکلیف بمانند.

در جلسه بررسی مشکلات سرمایه گذاران استان قزوین که در دفتر معاونت اقتصادی استانداری برگزار شد، سرمایه‌گذاران مشکلات و خواسته های خود را عنوان کردند که شامل: درخواست تغییر کاربری و مجوز احداث سوله برای بسته بندی غلات و حبوبات، درخواست رفع مشکل برق یک واحد صنعتی ، مشکلات انشعاب گاز ۲ واحد گلخانه ای ، صدور مجوز یک شرکت تعاونی و مشکلات راه اندازی یک تالار پذیرایی در شهرستان بوئین زهرا بود.

 در این جلسه راهکارهای لازم برای حل مشکلات سرمایه گذاران با طرح مباحث فنی و کارشناسی توسط مسئولان دستگاه های اجرایی مطرح شد.

 

استان قزوین تغییر کاربری سرمایه سرمایه گذاری مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر