کد خبر: 835366 A

نایب رئیس اتاق اصناف یزد خبر داد:

نایب رئیس اتاق اصناف مرکز استان یزد با اشاره به ممنوعیت افزایش نرخ هرگونه کالا و خدمات به بهانه افزایش نرخ بنزین گفت: گشت های مشترک بازرسی برای مبارزه با گرانفروشی از امروز آغاز شد.

سیدحسن ضیائی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت بنزین، تشدید کنترل بازار در استان یزد به منظور جلوگیری از افزایش غیرقانونی قیمت‌ ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بازرسان در نقاط مختلف استان کنترل و رصد وضعیت بازار را به عهده دارند تا از اقدام به هرگونه افزایش قیمت غیرقانونی، به بهانه گرانی بنزین، جلوگیری شود ادامه داد: گشت های مشترک بازرسی برای مبارزه با گرانفروشی نیز از امروز کار خود را آغاز کردند.

نایب رئیس اتاق اصناف مرکز استان یزد افزود: این اقدام با همراهی اداره تعزیرات حکومتی استان و سایر نهادهای متولی از جمله سازمان صمت در این زمینه به انجام می رسد و با تخلفات برخورد قانونی صورت خواهد گرفت که 10 بازرس از اتاق اصناف در این گشت ها حضور دارند.

وی عنوان کرد: تلاش مجموعه استان و اتاق اصناف بر این است تا شرایط بازار را تحت کنترل درآوریم و هیچگونه افزایش غیرقانونی قیمت ها به بهانه افزایش قیمت بنزین را شاهد نباشیم.

ضیائی با تاکید بر اینکه برمبنای قانون صنوف مختلف موظف هستند قیمت کالاها را روی آنها درج کنند خاطرنشان کرد: همچنین اصناف موظف هستند برای فروش کالا به خریدار فاکتور ارائه دهند که این مهم توسط بازرسان اتاق اصناف مورد رصد قرار خواهد گرفت.

وی بیان داشت: از شهروندان هم تقاضا می شود تا در صورت مشاهده تخلف در این زمینه، مساله را از طریق شماره 36291719 به اطلاع اتاق اصناف استان برسانند تا اقدام لازم صورت پذیرد.

یزد گرانفروشی بازرسی اصناف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر