کد خبر: 835060 A

معاون استاندار یزد :

معاون اقتصادی استاندار یزد با تاکید بر لزوم جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی بازاریان از افزایش قیمت بنزین گفت: هرگونه افزایش قیمت به بهانه گرانی بنزین ممنوع و غیر قانونی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدمسعود عظیمی با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین در بازار تاثیر محسوسی ندارد، اظهار داشت: در بحث افزایش قیمت بنزین ما به جز بنزین هیچ گونه حامل انرژی افزایش قیمت نداریم.

وی با اشاره به نگرانی‌های مردم در خصوص افزایش کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری و بار افزود: در بحث حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس برون شهری و درون شهری، کامیون ها و سایر خودروهایی که از سوخت بنزینی استفاده نمی کنند، هرگونه افزایش قیمت را ممنوع می دانیم و اگر کسی در این زمینه تخلفی داشته باشد برخورد جدی خواهد شد.

معاون اقتصادی استاندار با بیان اینکه در بحث تولید کالا در بخش صنعت و کشاورزی نیز قیمت ها نباید افزایش یابد ادامه داد: باتوجه به اینکه مصارف انرژی واحدها نیز برق و گاز طبیعی یا بعضا گازوئیل است، افزایش قیمت کالا در این حوزه هم غیرقانونی است.

وی با تاکید بر اینکه هرگونه افزایش قیمت در عمده فروشی ها و سوپرمارکت ها هم به بهانه افزایش قیمت بنزین ممنوع است تصریح کرد: با توجه به برگزاری نشست کارگروه تنظیم بازار در روز جمعه گذشته، بازرسان اصناف و تعزیرات حکومتی بازرسی ها را تشدید می کنند.

عظیمی با تاکید بر اینکه بعضی ها نباید از این افزایش قیمت سوء استفاده کنند؛ اگر کسی بخواهد گران فروشی کند تخلف است و بازرسان سازمان صمت، اتاق اصناف و تعزیرات باید برخورد قانونی کنند گفت: با محتکران و گرانفروشان برخورد جدی خواهد شد ضمن اینکه مردم بی تفاوت به افزایش قیمت صنوف نباشند و تخلفات را اعلام کنند.

یزد گرانی بنزین برخورد با گرانفروشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر