کد خبر: 835030 A

مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به اجرای طرح بینایی سنجی برای کودکان 3 تا 6 سال گفت: دومین علت کم بینایی و نابینایی تنبلی چشم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی محمد عطابخش با تاکید بر اینکه والدین برای شناسایی به موقع تنبلی چشم کودکان به پایگاه‌های سنجش بینایی در مناطق مختلف مراجعه کنند اظهار داشت: تنبلی چشم در کودکی و بی توجهی به آن از عوامل موثر بر کم بینایی و نابینایی در بزرگسالی است.

وی با بیان اینکه طلایی ترین دوران برای سنجش بینایی در دوران کودکی است ادامه داد: با مراجعه به موقع به پایگاه‌های سنجش بینایی، برای جلوگیری و درمان به موقع اقدام کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان یزد با تاکید بر اینکه خانواده ها سنجش بینایی کودکان را جدی بگیرند عنوان کرد: زمان شیوع بیماری تنبلی چشم ۳ تا ۶ سال است و در صورتیکه کودک بین این سن قرار گرفته حتما باید مورد سنجش قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه برخی بر این باورند که کودکشان سال گذشته مشکلی نداشته افزود: این موضوع تضمینی برای اینکه امسال مشکلی نداشته باشد نیست بنابراین کودکان ۳ تا ۶ سال هرساله باید به این پایگاه‌ها برای سنجش مراجعه کنند.

مدیرکل بهزیستی استان گفت: پارسال  ۵۴ هزار کودک معاینه شدند که از این تعداد دو هزار و ۲۰۰ کودک اختلال بینایی داشتند و ۳۲۰ کودک مبتلا به تنبلی چشم بودند.

عطابخش افزود: ۲۵ پایگاه دائم سنجش بینایی در طول سال در استان یزد فعالیت می‌کنند اما در ماه‌های آبان و آذر ۴۰۰ پایگاه غیردائم در مهد‌های کودک، پایگاه‌های بسیج و خانه‌های بهداشت برای سنجش بینایی فعال می‌شوند.

 

بهزیستی یزد بینایی تنبلی چشم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر