کد خبر: 834977 A

کارشناس اداره‌کل هواشناسی هرمزگان گفت: با افزایش ابرناکی در استان طی امروز در برخی نقاط غربی و مناطق دریایی رگبار پراکنده باران و رعد و برق و افزایش باد خواهیم داشت.

به گزارش ایلنا از هرمزگان،مجتبی حمزه نژاد در خصوص وضعیت جوی و دریایی امروز (شنبه ۲۵ آبان‌ماه) استان هرمزگان اظهار کرد: با تاثیر امواج ناپایدار طی امروز در برخی نقاط غربی، جزایر غربی استان و غرب تنگه هرمز ناپایداری جوی و دریایی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: با افزایش ابرناکی در استان هرمزگان طی امروز در برخی نقاط غربی و مناطق دریایی رگبار پراکنده باران و رعد و برق و افزایش باد خواهیم داشت.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی هرمزگان تصریح کرد: شرایط ترددهای دریایی طی امروز مساعد خواهد بود، توصیه می‌شود با توجه به افزایش ابرناکی و احتمال افزایش باد، شناورهای سبک و صیادی در تردد دریایی در خلیج فارس و غرب تنگه هرمز احتیاط کنند.

حمزه نژاد عنوان کرد: فردا (یکشنبه ۲۶ آبان‌ماه) با  افزایش باد جنوب شرقی دریا متلاطم خواهد شد که توصیه می‌شود شناورهای سبک از تردد دریایی خودداری کنند و  تمهیدات لازم در بنادر غربی استان صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: سامانه ناپایدار بارشی به تناوب تا روزهای پایانی هفته جاری در استان ماندگار خواهد بود و شرایط بارشی طی روزهای پایانی هفته در استان تقویت خواهد شد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی هرمزگان بیان کرد: از لحاظ دمایی طی امروز تغییرات قابل ملاحظه‌ای نخواهیم داشت و از فردا در برخی نقاط استان به طور نسبی افزایش یک تا دو درجه‌ای دمای کمینه پیش‌بینی می‌شود.

 

تنگه هرمز جنوب شرقی رعد و برق هواشناسی هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر