کد خبر: 834926 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:

خیرالله رحمانی گفت: استقبال کم نظیر از هویت کودک اسلامی با 1400 اثر علمی و هنری و پذیرش 400 اثر از سوی داوران، حکایت از اهمیت امر و توجه به مقوله علم در جامعه دارد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا قزوین، خیراله رحمانی روز شنبه در دومین همایش هویت ملی کودک اسلامی که با حضور وزیر آموزش و پرورش در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) برگزار شد بیان کرد: امروز چشمه زلال هویت کودک اسلامی همزمان با میلاد پیامبر اعظم و امام جعفر صادق به قزوین این پهنه مینودری، پایتخت خوشنویسی و پیوند تاریخ و جغرافی و شهر شهیدان خدا رسیده تا آغازی دگر رقم زند.

وی گفت: آغازی که فریاد همبستگی را در کوی و برزن این سرزمین به صدا درآورد و موجب رویش نهال ایثار و فداکاری شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار کرد: شناسایی این هویت تلاشی است تا دست های پرمهر آینده سازان ایران اسلامی را زنجیروار به هم گره زند تا با اتحاد وجود این،سرزمین را به جایگاه والای خود در جهان رساند.

رحمانی عنوان کرد: هویت کودک اسلامی تجسم صبر و اخلاق و جلوه هیبت و جلالت است تا اساس ریشه اسلامی را با لنسجام ملی گره زند.

وی افزود: آموزش و پنرورش به پیش دبستانی به عنوان دوره کلیدی در شکل گیریه هویت و شخصیت نگاه ویژه ای است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: این هویت با بهره گیری از ظرفیت های استان و با تاکید بر دوره پیش دبستانی در جهت رشد و تعالی هویت کودکان با مدیریت یکپارچه آموزش و پرورش استان و با بهره گیری از ظرفیت کارشناسان دانشگاه های کشور با محوریت دانشگاه بین الملل و دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار می شود.

رحمانی افزود: استقبال کم نظیر از هویت کودک اسلامی با 1400 اثر علمی و هنری و پذیرش 400 اثر از سوی داوران، حکایت از اهمیت امر و توجه به مقوله علم در جامعه دارد.

وی گفت: این امر نشان دهنده اهمیت دوره کودکی و پیش دبستانی و نیز جایگاه شکل گیری هویت کودکان بعنوان یکی از محوریت های سند توسعه ملی کشور است.

به گزارش ایلنا، این همایش ۲ روزه در قالب نشست و کارگاه های تخصصی و برپایی نمایشگاه در حال برگزاری است.

برگزاری شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش و گردهمایی مدیران کل استان‌ها، برگزاری ۱۲ پنل، نشست و کارگاه تخصصی، گردهمایی دوره ای معاونان آموزش ابتدایی استان ها و افتتاح نمایشگاه هویت اقوام ایران اسلامی از جمله برنامه‌های این همایش 2روزه در قزوین است.

نخستین دوره همایش هویت کودکان ایرانی اسلامی سال گذشته به میزبانی استان یزد برگزار شده بود.

با فراخوان این همایش 1348 اثر در قالب فیلم کوتاه، قصه گویی، فیلم بازی و یادگیری و مقاله در موضوعات آموزشی و تربیتی از سوی دانش آموزان، معلمان و دانشجو معلمان به دبیرخانه دومین جشنواره ملی هویت کودکان ایرانی و اسلامی در قزوین ارسال شد که پس از داوری و ارزیابی بخشی از آنها طی این 2  روز ارائه خواهد شد.

آموزش و پرورش استان ایران اسلامی پایتخت جامعه کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر