کد خبر: 834727 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد؛

نماینده مردم پاکدشت، فرون آباد و شریف آباد در مجلس شورای اسلامی از وجود سوله های غیر مجاز دیر بازده در اطراف شهر فرون آباد ابراز نگرانی کرد.

نماینده شهرستان پاکدشت در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: ساخت و ساز اگر بر اساس مقررات و قوانین شورای شهر و شهرداری بوده و  جز اراضی کشاورزی نباشد در مسیر توسعه قرار می گیرد، اما در فرون آباد  برخی از افراد سودجو ببا زیر پا گذاشتن قوانین از و بدون اخذ مجوز از شهرداری و جهاد کشاورزی از سال‌ها پیش تاکنون اقدام به ساخت سوله می کنند.

وی افزود : به دلیل نزدیکی این شهر  با پایتخت، از سال‌ها  قبل و به دلایل مختلف برخی افراد سودجو اقدام به ساخت و سازهای  غیر مجاز در منطقه انجام کردند ، به همین دلیل  شکل روستا‌های اطراف شهر فرون‌آباد تغییر کرد و  به طور نامناسبی حاشیه نشینی در اطراف  شهر  گسترش پیدا کرد.

قمی در ادامه گفت: این سازه‌های غیر مجاز بدون در نظر گرفتن راه‌های دسترسی به جاده و  مسیر مناسب، رعایت موارد ایمنی سازه‌ها در برابر حوادث و بلایای طبیعی ، نداشتن  امکانات اولیه‌ای چون روشنایی و ... به صورت قارچ گونه  در حال رشد هستند.

قمی افزود: با توجه به جلوگیری نهادهای مربوطه با ساخت و ساز غیر مجاز ،اما همچنان برخی از افراد با ارتباطاتی که دارند و در برخی موارد  شبانه و به شگردهای مختلف سوله و سازه را علم می کنند.

نماینده شهرستان پاکدشت همچنین گفت: من به عنوان نماینده مردم منطقه  این اتفاق را  به نفع مردم و محیط زیست نمی دانم و از نهادهای مربوطه درخواست اقدام جدی در برابر این سازه ها را خواستارم.

 

فرون آباد ساخت وساز غیر مجاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر