کد خبر: 834612 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد هرمزگان مطرح کرد:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد هرمزگان در مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر هرمزگان گفت: جامعه تئاتر استان ظرفیت های اقتصادی هنر را شناخته اند.

به گزارش ایلنا از هرمزگان، رضا کمالی زرکانی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: شناخت ظرفیت های اقتصادی هنر باعث بالندگی نمایش استان و ظرفیت سازی های جدید شده است.

وی افزود: در قرآن کتاب آسمانی مسلمانان از زبان هنر و شیوه های نمایشی برای انتقال بهتر مفهوم استفاده های زیادی شده است.

کمالی اظهارکرد: قصه های مختلفی در قرآن وجود دارد که ظرفیت نمایشی دارد مانند داستان ابراهیم و اسماعیل ،یوسف و ... که با نگاه ویژه به قران کریم می توانیم از تکنیک های هنری متعدد برای انتقال پیام استفاده کنیم. آوردن حروف خاص در ابتدای برخی سوره ها مانند الف لام میم نشان از تکنیک فرمالیستی دارد یا در داستان عیسی یا موسی از تکنیک شروع از پایان یا پایان از ابتدا استفاده شده است و همچنین داستان موسی و شبان دارای تکنیک ابهام در روایت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد هرمزگان ادامه داد: موارد فوق نشان می دهد که بجای تکیه به نظریه های خارجی باید از ظرفیت های درونی خود و منابع غنی گذشتگان استفاده کرد.

وی یادآور شد: تئاتر فقط با دو مولفه شکل می‌گیرد که این دو بازیگر و تماشاگر است و بر همین اساس است که امروزه در جهان از تئاتر برای هنر درمانی و حل مشکلات و معضلات اجتماعی بهره می‌برند.

کمالی زرکانی گفت: از فریدون همتی استاندار هرمزگان و عباس امینی زاده شهردار بندرعباس و هیات داوران و عوامل اجرایی  و هنرمندان در حمایت و برگزاری تحسین برانگیز سی و یکمین جشنواره تاتر هرمزگان تشکر می کنم .

تئاتر جامعه فرهنگ و ارشاد اسلامی هنر هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر