کد خبر: 834523 A

به مناسبت میلاد پیامبر صورت گرفت؛

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: به مناسبت هفته وحدت و میلاد پیامبر رحمت؛ دو طایفه روستای بهتیش بشاگرد پس از ۸ سال نزاع با وساطت دستگاه قضایی و بزرگان طوایف صلح و سازش کردند.

به گزارش ایلنا، علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: با ورود دستگاه قضایی و شورای حل اختلاف استان به موضوع اختلاف و درگیری های این دو طایفه و اقدام در جهت اصلاح ذات البین و احیای سیره عملی پیامبر اکرم(ص) در اشاعه صلح و سازش ، دو طایفه روستای بهتیش شهرستان بشاگرد به نام‌های نظری نسب و شیرزاد توانستند پس از سالیان متمادی کدورت ها را کنار گذاشته و در کنار یکدیگر با صلح و دوستی زندگی کنند.

صالحی افزود: متأسفانه درگیری‌های خونین بین این دو طایفه طی ۸ سال گذشته ۲ کشته بر جای گذاشته است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به نگاه ویژه دستگاه قضایی مبنی بر لزوم بسط و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه، افزود: از مردم نیز خواستاریم تا در کنار دستگاه قضایی و شوراهای حل اختلاف در جهت ترویج سنت حسنه صلح در جامعه همکاری و تعامل داشته باشند.

وی افزود: از صداو سیما تقاضا داریم فرهنگ ارزشمند صلح و سازش را به خوبی در جامعه منعکس و فرهنگ سازی نماید و در اینخصوص علما، ائمه جمعه و... مسئولیت خطیری دارند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان از بانیان برگزاری جلسه صلح سازش دو طایفه نظری نسب و شیرزاد به ویژه شورای حل اختلاف بشاگرد قدردانی کرد.

پیامبر اکرم جامعه رئیس کل دادگستری استان پیامبر ائمه جمعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر