کد خبر: 834454 A

مدیر کل کمیته امداد استان:

مدیر کل کمیته امداد استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون مردم استان قزوین بیش از ۹ میلیارد تومان زکات پرداخت کرده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا  از قزوین، مجید مومنی در این باره اظهار کرد: مردم استان قزوین از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۹ میلیارد تومان زکات پرداخت کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3 درصد رشد داشته است.

مدیر کل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: از این میزان زکات جمع آوری شده؛ بیش از دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان زکات واجب، بیش از دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون زکات مستحبی و بیش از چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون زکات فطریه و کفاره بوده است.

مومنی توضیح داد: از مجموع زکات جمع آوری شده ۷۶ درصد برای محرومان و ۲۴ درصد برای امور عمرانی هزینه شده است.

وی در خصوص زکات جمع آوری شده بیان کرد: از مجموع زکات جمع آوری شده برای ۳۵ مورد جهیزیه، ۸۸ مورد هزینه درمانی، ۱۶۹ مورد پرداخت هزینه‌های تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، ۲۹ مورد هزینه احداث مسکن نیازمندان، ۸۳ مورد پرداخت هزینه تعمیر و بازسازی و پرداخت بیش از ۱۹ هزار و ۸۰۰ مورد کمک هزینه معیشت استفاده شده است.

این مسئول ادامه داد: همچنین در حوزه پروژه‌های عمرانی عام المنفعه، یک باب غسالخانه، 8حسینه و بهسازی و اصلاح ۱۴ معبر عمومی از محل زکات اجرایی شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان قزوین درباره فرهنگ سازی زکات عنوان کرد: با برنامه ریزی انجام شده، حضور اعضای شورای زکات در روستا‌ها در قالب جلسات شبانه زکات انجام شده تا بتوانیم بستر اجرای این دستور الهی را فراهم کنیم.

مومنی اعلام کرد: از ۸۲۰ روستای استان ۶۰۰ روستا مشمول زکات واجب است که ۳۵۰ روستا را برای جمع آوری زکات پوشش دادیم و تلاش می‌کنیم تا سایر روستا‌ها را نیز فعال کنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تاکنون ۴۰ همایش در استان و شهرستان‌ها برگزار شده است تا مردم روستا‌ها با این موضوع آشنا شوند همچنین علاوه بر استفاده از سایر شیوه‌های تبلیغی، برای ۱۴۰ هزار مشترک صدقات ارسال پیامک داشته ایم.

 

استان قزوین پوشش دانش آموزان و دانشجویان رشد کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر